Bursztyn z Jarosławca

Jedna z naszych ostatnich podróży zakończyła się w pięknym Bytowie, gdzie podziwialiśmy kaszubską kulturę. Teraz zabierzemy Was na poszukiwanie skarbów Bałtyku. Nad morzem można znaleźć całkiem sporo bursztynu. Na polskich plażach jest on dostępny niemal dla każdego. Jego zbieranie może być jednak dla turystów bardzo bolesne a to za sprawą różnego rodzaju kar pieniężnych. Może więc bezpieczniej jest podziwiać bursztyn w muzeum? Taką możliwość mamy właśnie decydując się na wypoczynek w Jarosławcu.

Znajduje się tutaj muzeum bursztynu, które należy do bardzo młodych muzeów. Jego otwarcie miało miejsce w roku 2014. Muzeum jest bardzo nowoczesne. Na każdym kroku mamy multimedialne kioski, w których możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o oglądanych przez nas eksponatach. Szczególnie chętnie przychodzą tutaj rodziny wraz z dziećmi. Młodsi członkowie rodziny zazwyczaj bardzo lubią bursztyn. Tutaj mogą się na jego temat dowiedzieć ciekawych rzeczy. Między innymi poznamy tu sposób wydobywania bursztynu. Świetnie przedstawiono to na jednej z wystaw. Inna wystawa przeniesie nas natomiast do lasu bursztynowego, dzięki czemu dowiemy się jak bursztyn w ogóle powstał. W muzeum tym będziemy także obserwować wiele ciekawych bursztynów, na których możemy zauważyć ślady roślin i zwierząt, które żyły miliony lat temu.

Jarosławiec słynie właśnie z tego muzeum bursztynu. Jest to spora atrakcja turystyczna dzięki, której do tej niewielkiej miejscowości przyjeżdża całkiem sporo turystów. Oczywiście mamy tu także inne atrakcje takie jak na przykład Aquapark, który również jest chętnie odwiedzany. Jednak muzeum te jest czymś niezwykłym. Widzimy tu piękno jakiego nie jesteśmy w stanie dostrzec na co dzień. Większość turystów z wizyty w muzeum bursztynu na pewno będzie zadowolona. Wystawy jakie się w nim znajdują po prostu zachwycają.
Jarosławiec pomimo takich atrakcji nie posiada ogromnej bazy noclegowej. Infrastruktura kwaterunkowa to zazwyczaj niewielkie pensjonaty choć oczywiście zdarzają się także ośrodki wczasowe. Nie ma ich jednak zbyt wielu, dlatego z wolnymi terminami jest bardzo różnie. Baza noclegowa gwarantuje dosyć dobre warunki jednak jeśli zdecydujemy się przyjechać do Jarosławca to zarezerwujmy sobie wcześniej nadbałtyckie noclegi w wybranym przez nas terminie. W innym wypadku możemy się rozczarować przyjeżdżając na miejsce i nie otrzymując nigdzie możliwości zatrzymania się. W sezonie chętnych jest naprawdę sporo. Jeśli jednak nie zależy nam na tym, aby przyjechać tu w sezonie letnim, to warto przemyśleć przyjazd na początku września-października, bądź późną wiosną. Wtedy ofert będzie na pewno znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>