Dlaczego warto zobaczyć Płock?

Płock – miasto położone w województwie mazowieckim kojarzyć się może ze wszystkim, jednak nie z atrakcjami turystycznymi. Najbardziej popularne skojarzenie związane z Płockiem to przede wszystkim rafineria. To miasto, którego długa historia może zaciekawić.

Płock jest miastem, które ku zaskoczeniu niektórych turystów jest byłą stolicą naszego kraju. Co prawda było to wiele wieków temu, jednak warto o tym wspominać. Obecnie można odnaleźć w Płocku wiele śladów historii, jednak Płock dziś to przede wszystkim nowoczesne i bogate miasto. Ci, którzy zdecydują się na jego zwiedzanie z pewnością odnajdą w nim jednak wiele ciekawych miejsc sprzed lat.

Starówka Płocka położona jest na wysokim prawym brzegu Wisły. Ciekawostką jest to, że to miejsce nie zmieniło się od 800 lat. Układ urbanistyczny istnieje niezmiennie do dziś. Warto zobaczyć to miejsce nie tylko z uwagi na zabytkową zabudowę, ale i na bardzo ciekawe położenie, którego trudno szukać w innych miastach. Starówka Płocka położona jest na wysokim brzegu Wisły, który ma 47 metrów. Panorama ze starówką to widok, który pozostaje w pamięci na długo.

Płock z całą pewnością nie jest miastem stricte turystycznym. Nie znajdziemy tu tłumu wypoczywających turystów, jednak jest miejscem, które warto poznać. Ciekawa starówka, ładne zabytki sprzed wielu lat i unikalna lokalizacja miasta tuż nad brzegiem Wisły, to najważniejsze zalety tego miejsca. Ci, którzy zdecydują się na jego odwiedzenie, muszą pamiętać, że tutejsza baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) to przede wszystkim kwatery hotelowe. Nocować w Płocku możemy także w motelach. Przed wyjazdem warto zorientować się, gdzie znajdują się miejsca noclegowe i czy możemy liczyć na wolny pokój. Poszukiwanie noclegu w ciemno w przypadku takich miast jak Płock jest mocno ryzykowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>