Jezioro i Zamek w Nowęcinie – walory regionu

Nowęcin jest wsią leżącą w województwie pomorskim, około 3 km od Łeby. To miejsce idealne na wypoczynek dla osób, które chcą nieco odpocząć od zgiełku miasta. Położony nad jeziorem Sarbsko, które jest doskonałym miejscem na uprawianie różnych wodnych sportów, dodatkowo na miejscu znajduje się średniowieczny zamek, który powinien zobaczyć każdy turysta. Podczas pobytu w tej malowniczej miejscowości warto wybrać się między innymi nad jezioro Sarbsko. Powstało tam kilka szkółek windsurfingowych, dzięki którym można postawić swoje pierwsze kroki w tym sporcie – jest to spowodowane tym, iż woda jeziora jest stosunkowo płytka i sprzyja nauce pływania na desce. innym miejscem, które wzbudza zainteresowanie turystów – nie tylko tych wypoczywających w Nowęcinie – jest miejscowa stadnina koni. To miejsce, w którym można nauczyć się jeździć konno, co ciekawe regularnie organizowane są wycieczki na brzeg Bałtyku – ta nietypowa atrakcja cieszy się dużym uznaniem osób odwiedzających stadninę.

W trakcie urlopu spędzanego w Nowęcinie trzeba koniecznie wybrać się na Zamek Nowęcin, którego historia sięga XIV wieku. Obecnie w budynku działają hotel oraz restauracja, wokół rozciąga się piękny park. Spędzając urlop w Nowęcinie koniecznie trzeba odwiedzić leżącą nieopodal Łebę. Ten kurort znany jest przede wszystkim z pięknych, szerokich plaż, które są co roku oblegane przez wczasowiczów. Oczywiście, na plaży można korzystać z różnych atrakcji – poza możliwością kąpania się w morzu pod okiem ratownika turyści mogą korzystać także z innych wodnych atrakcji, między innymi przejażdżki popularnym bananem lub motorówką. Zwiedzając Łebę warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na typowo wodne atrakcje, ale również na nieco inne udogodnienia.

Park Dinozaurów, Labirynt, czy Muzeum Interaktywne – jak widać możliwości jest naprawdę sporo. Baza noclegowa Nowęcina jest pokaźna. Na czas pobytu w tej miejscowości trzeba koniecznie zawczasu zarezerwować noclegi. Osoby mają do wyboru między innymi pensjonaty, wille, pokoje gościnne w domach prywatnych, czy wspomniany już hotel na zamku. Szukając najbardziej atrakcyjnej oferty warto skorzystać z frazy "noclegi Nowęcin".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>