Karwia – nad brzegiem morza

Można o Karwi nie słyszeć, ale ciężko jej nie kochać. Leży nad morzem. Z jednej strony park krajobrazowy i kilkanaście rezerwatów, kilka użytków ekologicznych. Z drugiej piękna plaża odgrodzona od lądu pasem sosen i wydm. W Karwi ciężko znaleźć wielką imprezę, chociaż nie jest to miejscowość nudna. Jest po prostu niewielka i wszyscy, którzy chcą imprez jadą do sąsiednich wiosek, które wielkością i popularnością zahaczają o miano turystycznych miasteczek. A turyści, którzy Karwię odwiedzają wolą odpocząć. To, że Karwia jest idealnym miejscem wypoczynku wiedziano już przed wojną, kiedy pierwsi turyści wychodzili na plażę, brali głęboki oddech, ich płuca wypełniały się powietrzem świeżym, wypełnionym zapachem sąsiadującego prawie z morzem sosnowego lasu oraz bogatym w jod. Kładli się później i w spokoju,słuchając szumu fal, czytali książkę, opalali się bez słów, pływali lub grali w na przykład piłkę plażową.

Od tamtego czasu zmieniła się moda, las sosnowy nieco się rozrósł, a wydmy nieco się przemieściły. Ale to, co najważniejsze na plaży zostało na miejscu. Bo to, że Karwia jest w porównaniu do swoich sąsiadów tak mało popularna turystycznie z pewnością jest niesprawiedliwe. Ale to właśnie jest jednym z jej głównych atutów. To pozwala poznać ją z najlepszej strony – cichej, spokojnej, idealnej żeby uciec od pracy, miasta i innych problemach. Pomogą w tym piękne krajobrazy, jakie znajdą się w okolicy.

Przez Park Krajobrazowy przeprowadzą turystyczne ścieżki połączone z edukacyjnymi przewodnikami. Mało jest na świecie równie prostych i pięknych rzeczy, jak cichy spacer wśród cichej, pięknej natury. Mimo niskiej popularności, Karwia wciąż jest miejscowością turystyczno – rekreacyjną. Dlatego nie należy się martwić o bazę noclegową, ta jest całkiem szeroka, bo obejmuje blisko trzysta obiektów, od pól namiotowych, przez kempingi, schroniska, hotele, po domki letniskowe i wille. Bogata oferta miejsc, w których można wygodnie przenocować, jest dostępna w internecie i bardzo łatwo dokonać rezerwacji. Wieczorne spacery, ze względu na nasycone jodem powietrze, należą do bardzo przyjemnych, a poranki do wyjątkowo rześkich i pięknych tak, że nawet największy śpioch będzie chciał wstać z łóżka. Można ulec wrażeniu, że Karwia to jedynie spacery i uśmiechy do nieba. Co prawda, wydaje się być do tego właśnie stworzona, ale oczywiście osoby łaknące rozrywki znajdą tam coś dla siebie wystarczy, że udadzą się do wypożyczalni sprzętów wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>