Leszczyńskie atrakcje dla całej rodziny

Każdy, kto zastanawia się dokąd wybrać się na wakacyjny urlop, powinien wziąć pod uwagę leżące w południowej części Wielkopolski Leszno. Miejscowość zdobywa coraz większą popularność wśród turystów ze względu na wiele atrakcji, które ma do zaoferowania przyjezdnym. Wypoczynek na łonie natury czy zwiedzanie zabytkowych obiektów – niezależnie od celu wyjazdu w Lesznie każdy spędzi niezapomniany czas.

Noclegi w Lesznie

Każdy, kto chce zatrzymać się choć na kilka dni w tym pełnym atrakcji mieście, powinien zawczasu poszukać bazy noclegowej {Meteor-Turystyka.pl}. Na szczęście na terenie Leszna i okolic działają hotele, gospodarstwa agroturystyczne, a także pensjonaty, w których można wynająć wygodne pokoje na każdą kieszeń.

Co warto zwiedzić podczas pobytu w Lesznie?

Po przyjeździe warto wybrać się na rynek w kształcie trapezu. Wokół niego stoi wiele kamienic i innych budynków, których historia sięga nawet XVII wieku. Na płycie rynku można podziwiać leszczyński ratusz, który również powstał w XVII wieku – budynek do dzisiaj uznawany jest za najpiękniejszy barokowy ratusz w całej Wielkopolsce. Punktem, do którego warto się wybrać jest Park 1000-lecia. Czeka tam wiele atrakcji, które przypadną do gustu całej rodzinie. Jednym z miejsc godnych uwagi, niezależnie od wieku wczasowiczów, jest park linowy Tarzan, w którym po trasach mogą przechodzić zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci (trasa bezpłatna). Niezależnie od wybranej trasy i jej poziomu trudności, każda osoba, która odwiedza to miejsce przechodzi szkolenie, w czasie którego poznaje zasady bezpieczeństwa, zatem bez obaw można próbować przejść nawet najtrudniejszą spośród wszystkich tras. Na terenie parku znajduje się także ścieżka ekologiczna, która stanowi dużą atrakcję przede wszystkim dla dzieci w wieku szkolnym. Na 36 tablicach znajdują się opisy zwyczajów niektórych gatunków zwierząt, a także opisy roślin spotykanych na terenie Leszna. Kolejną atrakcją, która przypadnie do gustu najmłodszym wczasowiczom jest mino zoo, w którym można zobaczyć między innymi kucyki, owce, strusie czy szopy pracze. Kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić goszcząc w Lesznie jest {Przemęcki Park Krajobrazowy}. To miejsce, gdzie można odbywać długie spacery wśród drzew i rozlicznych jezior (jest ich tam aż 19) lub postawić na uprawianie wodnych sportów i skorzystać z wypożyczalni wodnego sprzętu, by już po chwili pływać kajakiem czy rowerkiem wodnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>