Odkrywamy Kaszuby – nowinki Bytowa

Bytów to miasto położone na Kaszubach (tu➪). Jest ono niezwykle urokliwe, a to przede wszystkim ze względu na liczne zabytki, które można zwiedzać. Do miejscowości regularnie przyjeżdżają turyści z całej Polski, by mieć możliwość poznania wszystkich atrakcji miejscowości. Poza zwiedzaniem można wybrać się również na wycieczkę po okolicach – warto to zrobić, bowiem powietrze jest tam wyjątkowo czyste, a to ze względu na brak działalności przemysłowej na tych terenach.

Atrakcje w Bytowie i okolicach

Przyjeżdżając do Bytowa warto nastawić się przede wszystkim na zwiedzanie tego miasta. Wycieczkę po nim można zacząć na przykład od rynku, który jest chyba najbardziej klimatycznym miejscem w całym mieście. Podczas spaceru koniecznie trzeba zwrócić uwagę na znajdujące się tam kamieniczki – część z nich powstała jeszcze w XVIII wieku, inne na początku XIX, to właśnie one sprawiają, że plac jest miejscem wyjątkowym. Mamy tam zabytkowy obiekt, jakim jest gotycka wieża. Nie każdy wie, że niegdyś była to część kilkusetletniego kościoła p.w. św. Katarzyny. Niestety kościół, który na przestrzeni wieków kilkakrotnie ulegał przebudowom nie zachował się – podczas II wojny światowej doszczętnie go zniszczono, udało się zachować jedynie wspomnianą wieżę.

Osoby lubiące zwiedzanie podczas pobytu w Bytowie nie mogą nie wybrać się na średniowieczny zamek. Warownia krzyżacka zaczęła powstawać pod koniec XIV wieku i przez ponad 100 lat służyła właśnie Krzyżakom. Z czasem zamek przeszedł w ręce Książąt Pomorskich. Obecnie można podziwiać odbudowaną budowlę, działa tam hotel, muzeum, regularnie odbywa się tam Wielki Turniej Gryfa Pomorskiego.

Każdy kto lubi spędzać czas nie tylko na zwiedzaniu, ale także podziwianiu malowniczych krajobrazów powinien wybrać się do Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, który jest oddalony od Bytowa o 10 km – odległość jest nieduża, można zatem wybrać się tam nawet na rowerze. Spędzając tam czas można podziwiać piękne widoki, na terenie parku wyznaczono wiele ścieżek dla turystów.

Baza noclegowa w Bytowie

Każdy kto ma ochotę na spędzenie choćby weekendu w Bytowie musi wcześniej znaleźć stację noclegową (Bytów ➪). W mieście można zatrzymać się w hotelu, pensjonacie, ośrodku wczasowym czy prywatnym domu (obiekty noclegowe można znaleźć pod linkiem noclegi Bytów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>