Stop rutynie! Jedziemy do Pogorzelicy

Gdy ogarnie nas rutyna i ciągłe przygnębienie, sprawiające że na naszej twarze rzadko gości uśmiech to wiec najwyższy czas, aby wprowadzić w swoje życie odrobinę koloru i radości. Z pewnością świetnym rozwiązaniem może okazać się krótki, ale relaksacyjny wyjazd poza miasto, chociażby na weekend. Idealnym miejscem, w którym z pewnością zapomnimy o pracy, rutynie i wszelkich, dręczących nas problemach będzie maleńka, ale niezwykle urokliwa Pogorzelica. To licząca niewiele ponad stu stałych mieszkańców, położona w województwie zachodniopomorskim, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim.

Miejscowość przyciąga turystów przede wszystkim pięknymi i piaszczystymi plażami, które nierozerwalnie kojarzą nam się z wakacjami. Pogorzelickie wybrzeże jest bardzo czyste, zadbane i niemalże dzikie, znikome są tu ślady działalności człowieka, gdyż wciąż najwięcej do powiedzenia ma tutaj natura. Jednym z piękniejszych miejsc w pobliżu Pogorzelicy jest Rezerwat Liwia Łuża. Od centrum wioski prowadzi malownicza ścieżka rowerowa, licząca około dwóch kilometrów. To zatem doskonały kierunek na małą wycieczkę. Serce tegoż parku stanowi Jezioro Liwia Łuża, a jego powierzchnia wynosi ponad dwieście dwadzieścia hektarów. Największą osobliwością tej krainy jest urokliwy i widowiskowy łabędź czarny, który chętnie upiększy nasze pamiątkowe zdjęcia.

Kolejną ciekawą atrakcją w pobliżu jest Latarnia Morska w Niechorzu oddalona o około cztery kilometry od Pogorzelicy. Budowla powstała już pod koniec dziewiętnastego wieku na wysokim klifie, a na wysokości 37 metrów znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się fantastyczna panorama na Morze Bałtyckie oraz całą okolicę, którą stanowią niewielkie zabudowania oraz mnóstwo drzew. Pogorzelica poza swoimi niepodważalnymi walorami przyrodniczymi, przyciągają także turystów bogatą bazą noclegową. Każdy z nas chce mieć wybór podczas szukania atrakcyjnego noclegu {lista: meteor-turystyka}. Ogromną zaletą ośrodków noclegowych w Pogorzelicy jest ich położenie wśród lasów, a jednocześnie bardzo blisko plaży. Jednym z takich obiektów jest Pensjonat Lazytown, w którym znajdziemy przestronne pokoje z łazienkami, wszystkimi najpotrzebniejszymi rzeczami, a także balkonami. Pogorzelica to wspaniałe miejsce, w którym możemy odpocząć, rozerwać się, a także aktywnie spędzić czas na łonie natury niezależnie od pory roku, gdyż atrakcji nie brakuje tu nawet zimą, czy jesienią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>