Szczyrk – miejsce wypoczynku letniego i zimowego

Znajdujące się w województwie śląskim miasto Szczyrk każdego roku jest chętnie odwiedzane przez turystów. To jedno z niewielu miejsc, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku, bowiem zimą można jeździć po licznych stokach narciarskich, z kolei latem czy jesienią warto potraktować Szczyrk jako bazę wypadową w malownicze Beskidy. Wieczorami warto zajrzeć do którejś z karczm, w których panuje iście góralska atmosfera, a goście mają możliwość posilenia się regionalnymi daniami.

Trudno sobie wyobrazić wizytę w Szczyrku bez obejrzenia widoku, z najwyższego szczytu wśród gór, które otaczają miasto. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z kolejki linowej, ponieważ już widok, który roztacza się podczas jazdy zapiera dech w piersiach. Dzięki kolejce każdy bez względu na wiek czy kondycje ma szansę zachwycić się pięknem otaczającej szczyt przyrody. 

W miejscu, w którym znajduje się sanktuarium w 1894 roku Juliannie Pezda objawiła się Matka Boska. Na początku XX wieku rozpoczęto budowę sanktuarium, obok którego można zobaczyć także Grotę Matki Boskiej. W tym miejscu wiele osób wypoczywa i podziwia roztaczający się piękny krajobraz.

Skocznie, które powstały na zboczu góry Skalite zostały wyremontowane w latach 2007-2008. Od tego momentu punkt K największej skoczni wynosi 95 m (wcześniej możliwe były skoki na odległość 70 m) i są na niej organizowane mistrzostwa Polski, a także zawody w kombinacji norweskiej.

Raj dla narciarzy i fanów chodzenia po górach Szczyrk to miasto chętnie odwiedzane także zimą, bowiem na narciarzy czekają liczne stoki, po których można szusować niezależnie od aktualnych umiejętności narciarskich. Wyjazd na Skrzyczne umożliwia skorzystanie z wielu tras, także zjazdowych, jednak w mieście funkcjonują także inne wyciągi chętnie odwiedzane przez turystów. Również osoby, które lubią chodzić po górach na pewno poczują się tu dobrze, bowiem Szczyrk jest świetną bazą wypadową dla tych, którzy chcą zdobyć beskidzkie szczyty.

W przypadku każdej miejscowości turystycznej istotną rolę odgrywa baza noclegowa. W Szczyrku jest ona bardzo duża, ponieważ w mieście funkcjonuje dużo hoteli, pensjonatów, bez trudu można znaleźć także kwaterę prywatną. Decydując się na rezerwacje noclegów w Szczyrku należy pamiętać o tym, że miejscowość cieszy się coraz większą popularnością, dlatego warto jest zabrać się za to z przynajmniej dwu tygodniowym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>