Uzdrowisko w Piwnicznej

Miejscem, do którego warto jest się wybrać odwiedzając malownicze rejony Małopolski jest Piwniczna Zdrój. Obszar tej jakże uroczej miejscowości znajduje się w południowej części województwa. Wybierając się w te rejony każdy znajdzie tu ofertę nie tylko dopasowaną idealnie do swojego gusty i estetyki, ale także na swoją kieszeń (zobacz więcej). Baza jest także codziennie aktualizowana, klienci mogą wybierać więc spośród naprawdę wielu propozycji.

Piwniczna Zdrój leży na pograniczu Polski oraz Słowacji, co jest tylko dodatkowym atutem przemawiającym za wybraniem się w to miejsce nie tylko z rodziną, ale także z dużym gronem znajomych. Miejscowość ta graniczy z takimi obszarami jak: Szczawnica, Poprad a także ze Słowacją. Historia tego miejsca sięga roku 1348, na kiedy to datowane jest jego powstanie. To malownicze miasteczko stworzono dzięki samemu Kazimierzowi Wielkiemu jest oparte także na magdeburskim prawie, znajdowało się w bardzo dogodnym miejscu, jakim był handlowy szlak w kierunku Węgier.

Co ciekawe Piwniczna Szyja była nazwą, która pierwotnie używana była w odniesieniu to tego małopolskiego raju. Wszystko to z powodu specyficznego ulokowania owego terenu, na który to składa się właśnie tzw. szyja czyli zwężenie Doliny Popradu.

Na jej szybki i systematyczny rozwój niewątpliwy wpływ miało nie tylko ulokowanie przy w znacznym stopniu uczęszczanym handlowym trakcie, ale także liczne królewskie przywileje. Przełomowym dla tego miejsca momentem był rok 1880 kiedy to lwowski lekarz zgłębił uzdrowiskowe właściwości znajdujących się tu mineralnych wód, a także samego klimatu. To także on sprowadził tu pierwszych kuracjuszy, natomiast w roku 1932 miały miejsce pierwsze odwierty wody mineralnej, a także postawiono na budowę pijalni wód, łazienki kąpieli mineralnych, a także borowinowych. Można powiedzieć, iż był to prawdziwy początek rozkwitu uzdrowiska w Piwnicznej Zdroju. Przybywający tu liczą na poprawę dolegliwości nie tylko układu trawiennego, ale także chorób układu oddechowego. Substancje znajdujące się w popularnej "Piwniczance” doskonale działają na obniżenie cukru we krwi, zapobiegają niedokrwieniu mięśnia sercowego, a także obniżają poziom cholesterolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>