Weekend spędzony aktywnie w Okunince

Wizyta w Płocku [klik➨blog] była bardzo udana. Bardzo spodobała się nam starówka i wszystkie inne cenne obiekty, które znajdują się w tym mieście. W naszym kolejnym wyjeździe postanowiliśmy udać się do miejsca, w którym można cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody i aktywnie spędzić czas.

Okuninka to miejscowość letniskowa na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, położona nad jeziorem Białym [klik➨facebook]. Coraz częściej wybierana przez młodzież, rodziny z dziećmi czy osoby starsze na bazę oferującą noclegi [klik➨meteor]. Znajdziemy ich wiele – poczynając od pola namiotowego, pensjonatów, hoteli, domków letniskowych. Przedział cenowy noclegu jest szeroki, dlatego z łatwością znajdziemy coś konkretnego, dopasowanego do możliwości finansowych. Okuninka to miejsce wymarzone, aby spędzić tu ciepły letni weekend. Jezioro posiada przejrzyście czystą wodę oraz piękną plażę, która oferuje wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Dlatego wiele osób wybiera to miejsce na odpoczynek.

Okuninka zapewnia mnóstwo atrakcji. Wybierając się tu na weekend możemy być pewni, że nie będziemy się nudzić. To miejsce, do którego warto wybrać się podczas upalnego lata. Wszyscy wtedy chcą wyrwać się z miasta, w którym upał potrafi dać się we znaki. Okuninka zapewnia przede wszystkim fantastyczną plażę oraz czystą, przezroczystą wodę. Aby umilić weekendowy czas, możemy skorzystać z pobliskich wypożyczalni sprzętu wodnego, kajaków, rowerów wodnych czy wybrać się w rejs po jeziorze. Spędzanie czasu na wodzie dodaje mnóstwo energii i jest ogromnie przyjemne. Sporty wodne zapewniają emocjonujące chwile, sporo można się nauczyć poprzez obcowanie z przyrodą podczas spływu kajakowego po rzece Bug czy Włodawce. Możemy spotkać wiele interesujących gatunków zwierząt na przykład ptaków, takich jak kaczki krzyżówki, perkozy, czaple siwe, łabędzie, błotniki stawowe. Wokół plaży powstało dużo placów zabaw dla dzieci, kawiarni, restauracji, a także straganów z mnóstwem gadżetów. Świetną weekendową rozrywką jest przejażdżka rowerowa po okolicznych lasach – nic nie daje więcej energii od aktywnie spędzonego czasu w otoczeniu przepięknej natury.

3 thoughts on “Weekend spędzony aktywnie w Okunince

  1. Chyba się wybiorę na jakiś dłuższy weekend do Okuninki, niby mała miejscowość, a tyle genialnych możliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>