Węgorzewo – miejsce spotkań kultur

Nad spokojnie wijącą się rzeką Węgorapą położone jest malownicze miasteczko o nazwie Węgorzewo. Jeśli pragniesz spokoju i uwielbiasz aktywny wypoczynek to Węgorzewo jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jeśli liczysz na dodatkowe atrakcje najlepszą porą do odwiedzenia Węgorzewa jest okres letni – czerwiec, lipiec i sierpień. Liczne imprezy sprawią, że nawet wieczorem zapomnisz co to nuda. Cykle imprez zaczynają się już 24 czerwca Międzynarodowym Festiwalem Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych Mniejszości Narodowych. 8 lipca 2016 letnicy mogli też uczestniczyć w spotkaniach kulturalnych. Organizowano Kino pod Gwiazdami. Dla młodych ludzi ciekawostkę stanowiła z kolei impreza Hip-Hop Zajafka z 16 lipca. Punkt kulminacyjny stanowiły Dni Węgorzewa organizowane w tym roku na przełomie lipca i sierpnia. W roku 2016 największą gwiazdą imprezy była Doda. Sierpień zaczyna się z kolei Międzynarodowym Jarmarkiem Folkloru. Węgorzewo jest więc organizatorem licznych imprez kulturalnych, sportowych jak też muzycznych.

Wśród imprez sportowych na specjalną uwagę zasługuje wycieczka rowerowa w cyklu Green Tour. Green Tour jest to trasa rowerowa licząca 2 000 km przebiegająca przez całą wschodnią Polskę. Co najważniejsze w Węgorzewie znajdziemy naprawdę tani nocleg. Dzięki czemu będziemy mogli pozwolić sobie na długi wypoczynek w sezonie letnim. Osoby ceniące prywatność powinny zdecydować się na ofertę jednego spośród ośrodków wypoczynkowych, w postaci domków letniskowych. Jeśli brakuje nam spokoju i ciszy to gospodarstwo turystyczne będzie idealnym wyborem.

Gdy już będziemy nasyceni doznaniami kulturalnymi warto spędzić nieco aktywniej czas. Poza leniuchowaniem na plaży w Węgorzewie koniecznie trzeba udać się na spływ kajakowy. Mazury oferują jedne z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie. Najwspanialsze, zapierające dech w piersiach widoki można oglądać wyłącznie podczas spływu kajakowego. Węgorzewo kusi też licznymi ścieżkami rowerowymi i pieszymi. Dobrze jest tak zaplanować przejazd po Węgorzewie, by najciekawsze miejsca również zwiedzać. Wzdłuż jednej z takich ścieżek ulokowany jest zespół bunkrów z okresu drugiej wojny światowej, gdzie mieściło się dowództwo Wermachtu. Osoby spragnione niepowtarzalnych wrażeń mogą skorzystać ze zjazdu w parku linowym w Leśniewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>