Zioła prozdrowotne

Waporyzacja ziołami- sposób, by wyciszyć kłopoty z układem oddechowym

Aromaterapia przy pomocy waporyzatora stała się w krajach Europy Zachodniej bardzo popularna. To zapewne dlatego, że podgrzany susz roślinny ma wiele właściwości prozdrowotnych.

Czym jest waporyzacja?

       Najogólniej rzecz ujmując waporyzacja to proces podgrzewania ziół w odpowiedniej temperaturze. W jego wyniku powstają substancję eteryczne, które należy wdychać. Plusem waporyzacji jest fakt, że podczas jej powstawania nie wydziela się dym. Toteż osoba podawana waporyzacji nie krztusi się ani nie ma uczucia braku powietrza.

Do czego służy waporyzator?

       Jak nie trudno się domyślić, jest to urządzenie, w którym przygotowuje się zioła do waporyzacji. Jego obsługa nie jest skomplikowana. Poza tym do każdego egzemplarza jest dołączona instrukcja obsługi, która wszystko objaśnia. Waporyzacja to rodzaj zabiegu, który szczególnie korzystnie działa na płuca i oskrzela.

      Inhalacja wydatnie je rozszerza i sprawia, że nie osiadają w nich żadne wydzieliny ani nie tworzą się żadne stany zapalne. Waporyzacja to rodzaj inhalacji, która przyda się szczególnie astmatykom. Oni jak wiadomo, mają poważne problemy z oddychaniem i łapią często infekcje górnych dróg oddechowych. Dlatego regularna waporyzacja ziołami wcale im nie zaszkodzi.

Możesz również polubić…