kosmetyki naturalne
Kosmetyki

Jakie kosmetyki pomogą cerze naczynkowej?

Cera wrażliwa i płytko unaczyniona wymaga odpowiedniej pielęgnacji, bo w przeciwnym razie nie będzie prezentowała się zbyt dobrze. Kluczem do sukcesu jest więc dobranie właściwych kosmetyków. Najlepiej byłoby zdecydować się na te o naturalnych składach, bo są bezpieczne, skuteczne i niezwykle wydajne. Ważne jest także regularne ich używanie, bo w przeciwnym razie o efektach mowy być nie może.

Oczyszczanie musi być delikatne

Kosmetyki do skóry wrażliwej i płytko unaczynionej powinny być starannie wybierane. Każdy, kto posiada ten rodzaj cery, musi mieć na uwadze delikatne oczyszczanie. Nie należy używać silnie oczyszczających żeli, bo podrażnią cerę i naruszą jej płaszcz hydrolipidowy. W preparatach oczyszczających warto byłoby poszukać między innymi:

naturalne kosmetyki
  • ekstraktu z aloesu
  • ekstraktu z rumianku lekarskiego
  • wyciągu z ruszczyka kolczastego
  • olejku z pestek malin

Wyżej wymienione składniki działają wszechstronnie. Wspierają proces oczyszczania skóry, nie naruszając jej naturalnej bariery ochronnej. Wykazują także działanie kojące i nawilżające. 

Odpowiednie nawilżenie to podstawa

Aby móc odpowiednio pielęgnować cerę wrażliwą i płytko unaczynioną, trzeba będzie zakupić dobry jakościowo krem. Powinien posiadać lekką konsystencję, aby nie obciążyć wrażliwej cery. Ważne jest to, aby znajdowały się w nim składniki takie jak olejki czy woski, które posiadają silne działanie ochronne oraz nawilżające. Wielu osobom wydaje się, że kosmetyki naturalne to nie są tanie kosmetyki. Nie jest to jednak reguła. Kosmetyki o naturalnych składach można bowiem znaleźć w coraz atrakcyjniejszych cenach. Pojawiają się w większości drogerii, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych np. tutaj

Możesz również polubić…