maść na trądzik
Kosmetyki

Jaką maść na trądzik wybrać?

W wielkim skrócie trądzik jest chorobą mającą podłoże łojowo-włosowe. Mogą występować na twarzy, plecach, klatce piersiowej czy ramionach. Łatwo poznać, że zaatakował nas trądzik jego główną cechą charakterystyczną jest powstanie tak zwanych por, które są jednocześnie ujściem łoju. Wokół tego znajdziemy wiele małych włosków, które są niewidoczne dla człowieka, gdyż mamy to czynienia z włosami łojowymi. Nie możemy je lekceważyć, bo takie włosy składają się z wielu komórek produkcyjnych. Trądzik zazwyczaj dotyka rozwijających się nastolatków, lecz nie oznacza to, że w dorosłym wieku jesteśmy na to odporni. Aby szybciej pozbyć się trądziku oraz uniknąć szpetnych blizn lepiej jest stosować maść na trądzik.

Maść na trądzik

Jest preparatem leczniczym wykazującym pozytywne działanie w leczeni tej choroby. Zakupić możemy wiele preparatów cechującymi się właściwościami przeciwbakteryjne, regenerujące czy zduszające. Wybór kremu jest uzależniony od stopnia zaawansowania trądziku, także skład się różni. Dlatego też do maści na trądzik wykorzystuje się takie substancje jak:

maść na trądzik
  • substancje niewymagające recepty:

           – kwas azelainowy,

           -nadtlenek benzoilu,       

           – izotretynoina. 

  • substancje wymagające pierw polecenia przez dermatologa na recepcie:

           -tetracyklina,

          -metronidazol,

          -erytromycyna.

Maść na trądzik pospolity

Nasza cywilizacja poznała wiele rodzaj trądzików, dlatego też nie zawsze ten sam preparat będzie odpowiedni na inną odmianę trądziku. W przypadku pospolitego trądziku stosuje się maści z grupy makrolidów, które cechują się bardzo silnym działaniem bakteriobójczym oraz przeciw zapalnym. Jeżeli zależy nam, aby nasze leczenie było jak najskuteczniejsze, wówczas możemy dodatkowo łączyć takie maści z pozostałymi lekami. Jednakże kobiety w ciąży muszą zakupić maść zawierającą erytromycynę, gdyż jako jedyna skutecznie walczy z trądzikiem działając wyjątkowo łagodnie, dodatkowo nie wchłania się do organizmu.

Możesz również polubić…