Modyfikacja ciała

Czy wykonanie kolczyka w wardze boli?

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Crazyneedles.pl

Kolczyk w wardze jest … . Każdy powinien uzupełnić to zdanie według własnego upodobania. Dla jednych jest to jedna z najbardziej pożądanych ozdób. A są takie osoby, które z tym tematem nie chcą mieć nic wspólnego. Nie o nich będzie jednak mowa, a o tych osobach, które chcą taki kolczyk mieć. Co one muszą wiedzieć na ten temat?

Rodzaje kolczyków

Lip percing, jak się nazywa ten rodzaj zabiegu, daje możliwości zastosowania jednego z kolczyków. Wargi są bowiem takim miejscem, gdzie można zastosować kilka rodzai kolczyków, np.:

  • madonna lub inaczej monroe (typowe) – umieszczane w górnej wardze,
  • angel bites – dwa symetryczne umieszczane po bokach dolnej wargi,
  • devil bites – kolczyki w górnej i dolnej wardze po tej samej stronie, muszą zostać umieszczone jeden nad drugim,
  • spider bites – dwa kolczyki w wardze tuż obok siebie.

To tylko kilka przykładów, bowiem wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, gdzie dany kolczyk zostanie umieszczony.

Czy jest się czego bać?

Kolczyki w wardze niekiedy robią piorunujące wrażenie, ale stanowią naprawdę piękną ozdobę. Czy ich wykonanie boli? Obecnie nie, bowiem piercer używa znieczulenia do wykonania tego typu zabiegu. Nie można również panikować na widok szczypiec, jakie będzie on miał w rękach. Są one koniecznością do tego, aby móc wykonać piercing. Zanim jednak kolczyki na wardze zostaną wykonane, należy wypełnić krótką ankietę. Nie, nie będzie trzeba podać tam danych osobowych, ale należy odpowiedzieć m.in. na pytanie odnoszące się do szczepienia na żółtaczkę.

Możesz również polubić…