Butelki dla niemowląt - jak je wybrać
Akcesoria

Butelki dla niemowląt – jak je wybrać?

Karmienie małych dzieci jest bardzo ważne, jednak należy też wiedzieć, które butelki dla niemowląt wybrać, by mogły one swobodnie pobierać pokarm. Dobrze jest zatem poznać szczegóły, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania konkretnych butelek.

Czym kierować się podczas wyboru butelki dla niemowląt?

Przede wszystkim taka butelka dla niemowląt musi być wybrana pod względem:

  • materiału (dostępne są szklane i plastikowe butelki),
  • kształt,
  • pojemność,
  • dodatków.

Dobrze jest wspomnieć, że butelki dla niemowląt mogą być wybrane także specjalnie dla maluszków, które mają kolki. Wówczas należy kupić specjalną butelkę antykolkową, która ma system odpowietrzający, dzięki któremu dziecko w czasie jedzenia połyka znacznie mniejszą ilość powietrza. Warto też pamiętać o butelce, która będzie miała świetnie dopasowany smoczek do wieku maluszka. Niewątpliwie ważnym dodatkiem jest wyprofilowany uchwyt, który znakomicie się sprawdza, szczególnie wśród starszych dzieci. Dobrze jest też wybrać butelkę przeźroczystą, dzięki czemu rodzice będą mogli widzieć, jak szybko schodzi mleko, które pije maluszek, przez co będą mieć pewność, że dziecko rozwija się prawidłowo. Na samym końcu powinno zostawić się podczas wybierania butelki dla niemowląt aspekt wizualny.

Jak często myć butelki dla niemowląt?

Zaleca się, by butelki dla niemowląt były myte po każdym posiłku i co ważne, to należy je dokładnie osuszyć. Ma to ogromne znaczenie, jeśli używa się do ich mycia środków takich jak płyn. Ważne jest to, by w butelce przed ponownym podaniu dziecku jedzenie, nie został żaden środek do mycia, gdyż mogłoby to zaszkodzić dziecku. Obecnie niektóre modele butelek można zmywać w zmywarce, co jest niesamowitym ułatwieniem, dzięki czemu można zaoszczędzić wiele czasu na tej czynności i jednocześnie jest pewność, że dziecko dostanie czystą butelkę bez żadnych szkodliwych środków.

butelka dla niemowląt w kolorze niebieskim

Gdzie można kupić butelki dla niemowląt?

Obecnie jest wiele sklepów, w których można kupić butelki dla niemowląt i co ważne, to sklepy te działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Dobrze jest jednak wybierać sprawdzony sklep, taki jak https://sanbello.pl/dziecko/akcesoria/butelki, w którym jest pewność, że są przestrzegane wszystkie normy bezpieczeństwa i butelki mają wszelkie potrzebne atesty. Tym sposobem można spokojnie podać dziecku jedzenie w takiej butelce. Warto też nadmienić, że gdy zdecydujemy się na zakupy online, to nie ma potrzeby wychodzenia z domu, co przy małym dziecku jest niesamowicie praktycznym rozwiązaniem. Co więcej, to butelki dla niemowląt kupione online mogą być tańsze i da się je też dobrać w komplecie oraz pod względem pojemności i wszystkich ważnych aspektów, które ułatwią dziecku pobieranie pokarmu.

Warto też wspomnieć, że butelki dla dzieci są bardzo praktycznym i funkcjonalnym pomysłem na prezent, zwłaszcza dla przyszłych rodziców lub też takich, którzy dopiero co zostali rodzicami, gdyż tego rodzaju akcesoria są używane codziennie i to po kilka razy. Dlatego też dobrze jest wybrać taki rodzaj butelki, który będzie mógł posłużyć przez pierwsze tygodnie dziecku i ułatwi mu trawienie. Dobrze jest dodać, że butelka może być przechowywana zarówno w kuchni, gdzie panują wysokie temperatury, jak  i w normalnej pokojowej temperaturze.

Możesz również polubić…