kolczyk do języka
Akcesoria

Kolczyk w języku – co musisz wiedzieć?

Kolczyk w języku, znany również jako piercing języka, to popularna forma ozdoby ciała. W ostatnich latach stał się on coraz bardziej popularny i modne zarówno wśród młodzieży, jak i osób starszych. W artykule przedstawimy wstępne informacje na temat kolczyka w języku. Omówimy różne rodzaje biżuterii dostępnej do piercingu języka, takie jak kulki, kuleczki, barbelle czy pierścienie. Przyjrzymy się również procesowi przeprowadzenia takiego piercing.

Kolczyki do piercingu – rodzaje

Biżuteria do piercingu języka występuje w różnych rodzajach, a wybór zależy od preferencji i wygody osoby noszącej. Kulki to najbardziej powszechne kolczyki do języka. Składają się z dwóch kulek, z których jedna znajduje się na wierzchołku języka, a druga pod nim. Kulki mogą mieć różne wzory, kolory i materiały, takie jak stal chirurgiczny, tytan czy bioplast. Barbelle: Jest to kolczyki w języku składająca się z długiego pręta z dwoma kulami na końcach. Jedna kula znajduje się na wierzchołku języka, a druga pod nim. Barbelle może mieć różne długości i grubości w zależności od preferencji. Kuleczki: Są podobne do kul, ale zamiast jednej dużej kuli, wykorzystuje się kilka mniejszych kuleczek na pręcie biżuterii. Mogą być rozmieszczone równomiernie lub w różnych wzorach, tworząc efekt estetyczny. Wybierając kolczyk do języka pamiętaj o dobrej jakości materiałach.

Co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Piercing języka wymaga precyzji i doświadczenia. Upewnij się, że wybierasz renomowanego piercer’a, który stosuje odpowiednie procedury higieniczne i ma pozytywne opinie. iercing języka jest procedurą inwazyjną, dlatego należy przestrzegać środków bezpieczeństwa. Piercer powinien używać sterylizowanych narzędzi i biżuterii jednorazowego użytku. Upewnij się, że miejsce, w którym wykonuje się piercing, jest czyste i spełnia odpowiednie standardy sanitarno-epidemiologiczne.  Przy wykonaniu kolczyka w języku można odczuwać pewien dyskomfort i ból. Po przeprowadzeniu piercingu język może być wrażliwy i opuchnięty przez kilka dni lub nawet tygodni. Czas gojenia może zająć od 4 do 8 tygodni. Warto być przygotowanym na okres rekonwalescencji i odpowiednio dbać o rany.

Możesz również polubić…