Zioła prozdrowotne

Jak działają waporyzatory stacjonarne?

Inhalacja ziołami może być przeprowadzana ze względu na potrzebny natury zdrowotnej, bądź też z przyczyn czysto rekreacyjnych. Waporyzatory stacjonarne mają tę niewątpliwą zaletę, że potrafią dość szybko ogrzać zioła, z których momentalnie zacznie unosić się para. Na jakiej dokładnie zasadzie działają coraz popularniejsze waporyzatory i jakie urządzenia tego typu można nazwać uniwersalnymi – te informacje znajdziesz w tym artykule. 

Waporyzatory stacjonarne – zasada działania

Waporyzatory stacjonarne podgrzewają susz do temperatury, w której następuje waporyzacja. Gdy dojdzie do takiego stanu, z ziół uwalniają się substancje aktywne bez szkodliwych toksyn, które powstają wtedy, gdy wdycha się dym z palonych ziół. 

By susz mógł zacząć parować, musi być do niego dostarczona odpowiednia ilość ciepła o określonej temperaturze (odpowiedniej dla konkretnego rodzaju ziół). Ciepło, które dociera do ziół sprawia, że substancje aktywne, które znajdują się w suszu zaczynają parować. W ten sposób tworzy się nieszkodliwa para, którą można wdychać. 

Waporyzatory stacjonarne uniwersalne

Do uniwersalnych waporyzatorów stacjonarnych można zaliczyć te modele, które umożliwiają inhalację tak przez wężyk, jak i przez balon. Takie modele są najczęściej wyposażone również w nakładki do aromaterapii, a także w pilot, który w znacznym stopniu ułatwia obsługę urządzenia.

Po więcej informacji zapraszam pod ten adres.

Możesz również polubić…