Włosy

Odżywka do włosów – dowiedz się, czego potrzebują Twoje kosmyki

Przemyślana, świadoma pielęgnacja włosów powinna opierać się przede wszystkim na znajomości ich potrzeb. Włos na długości jest tkanką martwą, wymaga zatem działania od zewnątrz – odpowiedniego nawilżania, regeneracji i zabezpieczenia na długości. Jakie elementy powinna posiadać w swoim składzie odpowiednia odżywka do włosów, aby nasze kosmyki odwdzięczyły się pięknym wyglądem i świetną kondycją?

Nawilżenie, odbudowa i zabezpieczenie kosmyków

Aby nasze włosy były mocne, lśniące i wytrzymałe, potrzebują dostarczania w zbilansowanej pielęgnacji trzech rodzajów składników: nawilżających humektantów, odbudowujących protein oraz zamykających nawilżenie i zabezpieczających włosy na długości emolientów. Zrównoważona pielęgnacja powinna dostarczać wszystkich wymienionych rodzajów składników, lecz należy przy tym zwracać uwagę na indywidualne potrzeby włosów. Jeśli Twoje kosmyki są przesuszone, postaw na odżywkę do włosów z aloesem, pantenolem lub gliceryną, którą znajdziesz w e-sklepie trena.pl. Zniszczone i łamliwe włosy zregenerują kosmetyki zawierające w składzie proteiny – roślinne (pochodzące np. ze zbóż lub soi) lub zwierzęce (np. proteiny mleczne). Aby nadać kosmykom blasku i wytrzymałości, wybierz do częstszego stosowania odżywkę do włosów wzbogaconą olejami roślinnymi.

Odżywka do włosów z silikonami czy bez?

Silikony w składach kosmetyków, w tym odżywek do włosów, bywają demonizowane – często niesłusznie. Wiele osób unika tych składników ze względu na ich obciążające działanie na włosy. Tymczasem silikony, pokrywając powierzchnię włosa, zabezpieczają jego strukturę na długości – dzięki temu kosmyki stają się mniej podatne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, w tym na powstawanie mechanicznych uszkodzeń struktury włosa. Właściwe zabezpieczanie włosów przed czynnikami otoczenia, w tym warunkami atmosferycznymi, jest szczególnie istotne zimą, gdy nasze kosmyki często wystawione są na działanie mrozu czy uporczywy zimny wiatr. Warto zatem stosować odżywki do włosów z silikonami z rozsądną częstotliwością, natomiast ich unikanie polecić można osobom, których włosy mają z natury tendencję do braku objętości oraz tym, którym zależy na zdefiniowanym skręcie nieobciążonych loków i fal.

You may also like...