frezarka do paznokci
Pielęgnacja

Frezarka do paznokci – do czego służy i jak wybrać odpowiednią?

Panuje przekonanie, że dobra frezarka do paznokci to urządzenie niezbędne w pracy każdej profesjonalnej stylistki. Ale czy na pewno? Jak wybrać odpowiednią frezarkę dla siebie, czym się kierować?  

Do czego służy frezarka i dlaczego warto ją mieć?

Dobra frezarka do paznokci sprawia, że praca staje się dużo przyjemniejsza, szybsza i dokładniejsza. Urządzenie będzie przydatne przy:

  • usuwaniu skórek czy zrogowaciałej skóry np. na stopach
  • zdejmowaniu starej stylizacji paznokci
  • polerowaniu płytki paznokciowej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze frezarki do paznokci?

frezarka do paznokci

Rozmiar

Rozmiar urządzenia ma szczególne znaczenie dla osób dojeżdżających do domów klientek. W tym przypadku frezarka nie powinna być zbyt ciężka ani duża, aby nie powodować problemów przy codziennym transporcie.

Ilość obrotów i moc

Aby sprawnie spełniać swoje zadanie, frezarka powinna wykonywać przynajmniej 20.000 obrotów na minutę. Dobrym wyborem będzie urządzenie, w którym samemu można dostosować ilość obrotów do swoich potrzeb. Moc nie powinna być mniejsza niż 40W. Im większą mocą i ilością obrotów może pochwalić się frezarka do paznokci, tym lepiej. Praca dobrym urządzeniem nie zabiera wiele czasu, co pozwala istotnie skrócić czas poświęcany klientce bez uszczerbku na jakości zabiegu.

Głośność

Głośność to bardzo ważny, ale często pomijany parametr. Ciche działania urządzenia zapewni nam komfort w codziennym użytkowaniu.

Wygoda

Ostatni, ale nie najmniej ważny parametr. Rączka powinna być wygodna dla osoby, która będzie użytkowała urządzenie. Na dłuższą metę wygoda przekłada się na precyzję pracy stylistki i samopoczucie.

Podsumowanie

Aby uprościć sobie pracę i oszczędzić cenny czas warto zdecydować się na wysokiej jakości urządzenie pamiętając o istotnych parametrach wymienionych wyżej – to zagwarantuje, że efekty pracy z paznokciami i sam proces będą zadowalające dla stylistki i dla klientki.

Możesz również polubić…