Kosmetyki

Złota trójka kosmetologii: kolagen, elastyna i kwas hialuronowy

Złota trójka kosmetologii: kolagen, elastyna i kwas hialuronowy to składniki wielu bardzo skutecznych preparatów stosowanych z powodzeniem w walce o zdrową, piękną i młodo wyglądającą skórę.

Kolagen

Kolagen wraz z elastyną, działają w skórze na zasadzie naczyń połączonych. Gdy jednego z nich wraz z wiekiem ubywa, zmniejsza się również ilość drugiego ze związków. Kolagen jest przede wszystkim odpowiedzialny za nawilżenie skóry.

Elastyna

Elastyna to białko strukturalne, wpływające przede wszystkim na elastyczność i sprężystość skóry.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy ma natomiast ogromną zdolność do wiązania wody. Wraz z wiekiem, gdy kwasu hialuronowego ubywa, dochodzi do spadku sprężystości i gęstości skóry.

Zwiększenie poziomu kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego w skórze
Poziom kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego w skórze można zwiększyć kilkoma sposobami, poprzez dietę, suplementację oraz kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Dieta bogata w kolagen, elastynę i kwas hialuronowy

Przyjmowanie kolagenu wraz z pożywieniem stymuluje wytwarzanie kolagenu endogennego. Produktami spożywczymi bogatymi w kolagen są: galarety mięsne, galarety rybne, podroby, przetwory mięsne, galaretki owocowe oraz żelatyna, która jest mieszanką białek, pozyskiwaną w drodze hydrolizy kolagenu pochodzenia zwierzęcego.
Elastyna, choć sama nie występuje w pożywieniu, to jednak spożywanie niektórych mikroelementów i witamin, w tym na przykład witaminy A, miedzi i cynku, wpływa pozytywnie na jej produkcję.
Produktami spożywczymi bogatymi w kwas hialuronowy jest chude mięso, żelatyna, soja, olej z wątroby dorsza, warzywa i owoce oraz zioła.

Suplementacja

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających w swoim składzie kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Wewnętrzna suplementacja wspaniale uzupełnia działania podejmowane na zewnątrz.

Kosmetyki

W celu zachowania młodego wyglądu skóry niezmiernie ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów, które zawierają duże ilości łatwo przyswajalnego kolagenu, elastyny i kwas hialuronowego. Produktami takimi są kremy Apis Natural Cosmetics. Każdy krem Apis jest dostosowany do określonego typu i stanu skóry. Apis krem na dzień doskonale wykorzystuje działanie liftingujące i nawilżające cudownej trójki kosmetologii. Oczywiście domowa pielęgnacja może być wsparta produktami profesjonalnymi. Takie intensywne uderzenie w procesy starzenia przynosi spektakularne efekty.

Źródło: www Darmar Sklep

Możesz również polubić…