zielona hybryda
Kosmetyki

Primery do paznokci wydłużają trwałość manicure. Jaki rodzaj primera wybrać?

Nieodpowiednio wykonany manicure hybrydowy, akrylowy czy żelowy może szybko kruszyć się i odpryskiwać. Aby wydłużyć jego trwałość, powstały primery do paznokci. Jaki rodzaj primera wybrać?

Rodzaje primerów do paznokci


Nałożony na płytkę primer do paznokci Provocater to kosmetyk, którego głównym celem jest poprawa przyczepności produktów do manicure oraz przedłużenie jego trwałości.

Preparaty te można podzielić na dwie kategorie:
– primery bezkwasowe
– primery kwasowe

Każdy z nich posiada inny skład, a także zastosowanie. Co sprawdzi się jako primer do hybryd? A co do paznokci akrylowych?

Primery bezkwasowe


To skuteczny, a przy tym delikatnie działający primer do paznokci, który stosowany jest najczęściej. Polecany jako primery do hybryd, żeli, ale także do akrylu, manicure tytanowego, dlatego posiada szerokie zastosowanie.

Ten typ primera po zastosowaniu pozostawia na płytce paznokciowej cienką, lepką warstwę. Nie narusza płytki paznokci, dlatego nadaje się również do paznokci delikatnych, osłabionych.

Primery kwasowe


W primerach kwasowych stosowany jest kwas. Najczęściej jest to kwas metakrylowy. Produkt ten wytrawia, odtłuszcza płytkę paznokcia i zwiększa jej przyczepność.

Polecany jest wtedy, gdy primery bezkwasowe nie przyniosły oczekiwanych efektów. Takie primery do paznokci działają bardzo silnie. Przy aplikacji mogą powodować pieczenie, a także podrażnienia. Nie są rekomendowane dla paznokci słabych, wrażliwych.

You may also like...