Modyfikacja ciała

Clickery – wygodny kolczyk na co dzień. Jak wybrać najlepszy?

Clickery to kolczyki o nieskomplikowanej budowie. Bazują na kształcie koła, ale są przełamane w taki sposób, aby umożliwić ich szybkie odpięcie i zapięcie. Kliknięcie, które jest wtedy słyszalne, wpłynęło na nazwę tego typu biżuterii.

Clicker piercing – z jakiego może być materiału?

Kolczyk clicker, tak samo, jak inne kolczyki do przekłuć, powinien być przede wszystkim wybrany ze względu na materiał. Kupienie biżuterii z niezidentyfikowanych mieszanek metali, z domieszkami niklu, może prowadzić do uczulenia i podrażnienia miejsca przekłucia. Konieczne jest wybranie kolczyka z bezpiecznych materiałów, polecanych przez specjalistyczne sklepy lub przez wykwalifikowanych piercerów z doświadczeniem. Clickery najczęściej wykonane są:

  • z tytanu – bardzo popularnego materiału,
  • ze stali chirurgicznej – polecanej do wrażliwej skóry,
  • ze złota – klasycznego lub np. różowego,
  • ze srebra – eleganckiego i ponadczasowego.

Czym kierować się przy wyborze?

Oprócz materiału zaleca się zwrócić uwagę na rozmiar clickera. Nie może być za duży, ponieważ spowodowałoby to opuchliznę, ale nie może być również zbyt mały. Najlepiej jest poprosić o pomoc osobę, która zajmuje się piercingiem i kolczykami do przekłuć na co dzień.

Reszta, rzecz jasna, to kwestia gustu. Clicker ma się podobać przede wszystkim osobie go noszącej. Obecnie jest dostępnych wiele różnych rodzajów clickerów – są takie z misternymi zdobieniami, gładkie, o nietypowych kształtach, a także z cyrkoniami. Każdy może wybrać to, co akurat mu się podoba. Zawsze można kupić kilka!

Możesz również polubić…