Kosmetyki

Tusz do rzęs czy maskara?

Tusz to rzęs stanowi podstawowy kosmetyk dla milionów kobiet na świecie. To waśnie bez niego większość kobiet nie wyobraża sobie wykonania makijażu. Dzięki zastosowaniu kosmetyku możliwe jest piękne podkreślenie kształtu oczu.

Tusz do rzęs czy maskara?

Założenie, że tusz i maskara stanowią dwa odrębne produkty jest błędne. W rzeczywistości bowiem to ten sam kosmetyk. Tusz do rzęs stanowi polski odpowiednik pochodzącego z języka angielskiego słowa „mascara”.

Tusz do rzęs, rodzaje

Idealny tusz do rzęs powinien być wybierany w odniesieniu do konkretnego rodzaju rzęs oraz ich potrzeb. Oznacza to, że w przypadku rzęs krótkich i dość gęstych powinien być stosowany inny tusz niż w przypadku rzęs długich lecz dość cienkich i rzadkich. Na rynku występuje wiele rodzajów kosmetyku, w tym tusze: wydłużające, pogrubiające czy podkręcające. Dodatkowo znaleźć można również kosmetyki do zadań specjalnych, takie jak na przykład tusz wodoodporny czy antyalergiczny.

Tusz wydłużający rzęsy

Zgodnie ze swoją nazwą za pomocą tego tuszu można wydłużyć rzęsy o kilka milimetrów.

Tusz pogrubiający rzęsy

Tusz nadaje rzęsom objętości.

Tusz podkręcający rzęsy

Zastosowanie tego rodzaju tuszu pozwala na osiągniecie efektu wywinięcia rzęs na zewnątrz. Jest to efekt zbliżony do działania zalotki.

Tusz wodoodporny do rzęs

Tusz wodoodporny polecany jest kobietom wykonującym czynności związane z kontaktem z wodą. Może to być na przykład uprawianie spotu. Niezmiernie ważne jest to, że kosmetyk nie spływa z rzęs, przez co nie ma obawy o nieatrakcyjny efekt rozmycia makijażu. Warto podkreślić, że demakijaż tego rodzaju produktu z użyciem odpowiednich preparatów nie stanowi większego problemu.

Tusz antyalergiczny do rzęs

Tego rodzaju tusz polecany jest w przypadku wyjątkowo wrażliwych okolic oczu ze skłonnością do podrażnień. Produkty hipoalergiczne nie zawierają w swoim składzie parabenów i innych składników uczulających.

Loreal mascara

W szerokiej ofercie kosmetyków do rzęs warto zwrócić uwagę na tusze do rzęs Loreal. W tej sytuacji powyższy podział może być uzupełniony o produkty cechujące się podwójnymi oraz nawet potrójnymi właściwościami. Tusz do rzęs Loreal może mieć bowiem miedzy innymi działanie wydłużająco-podkręcające.

Możesz również polubić…