Kosmetyki

Bielenda kwas migdałowy – seria kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji

Zabiegi z użyciem kwasów AHA, w tym także kwasu migdałowego wymagają użycia dodatkowych kosmetyków, które ułatwiają wchłanianie substancji aktywnych, wzmacniają i przedłużają ich działanie. Dzięki temu efekt kuracji utrzyma się na dłużej. Marka Bielenda stworzyła cała linię kosmetyków wykorzystywanych podczas aplikacji kwasu migdałowego.

Bielenda kwas migdałowy

Do profesjonalnych zabiegów kosmetycznych stosowany jest 40% bielenda kwas migdałowy w postaci peelingu z dodatkiem kwasu laktobionowego. Sam preparat wykazuje szereg korzyści dla skóry w postaci redukcji drobnych zmarszczek, odmłodzenia, wygładzenia i oczyszczenia porów, delikatnego rozjaśnienia skóry, wyrównania jej kolorytu, a także redukcji wydzielania sebum.

Zabiegi przy użyciu kwasów AHA należy jednak przeprowadzać bardzo ostrożnie. Aby sam kwas o tak dużym stężeniu nie spowodował przebarwień, czy naruszenia warstw naskórka powinien być aplikowany razem z innymi preparatami do zabiegu oczyszczania kwasami.

Rodzina produktów stosowanych razem z kwasem migdałowym

Marka Bielenda opracowała cała linię produktów do zabiegu eksfoliacji kwasem migdałowym. Najważniejszym z nich jest neutralizator, używany bezpośrednio po wchłonięciu się kwasu. Kosmetyk ten zapobiega podrażnieniom i zatrzymuje działanie substancji aktywnej.

Oprócz neutralizatora w serii kosmetyków znalazły się jeszcze żel przygotowujący do zabiegów eksfoliacji, satynowy tonik w żelu, czy odmładzająco – regenerująca i odżywczo – regenerująca maska po eksfoliacji.

You may also like...