szampon konopny
Włosy

Komu pomóc może szampon konopny?

Szampon konopny można zakupić w niemal każdym sklepie z naturalnymi kosmetykami. Jego popularność jest coraz większa i naprawdę nie ma się temu co dziwić, Dzięki szamponowi konopnemu można bowiem pozbyć się wielu dolegliwości skórnych oraz przyśpieszyć porost włosów. Warto poznać więc właściwości tego wyjątkowego kosmetyku i dowiedzieć się, jak należy go stosować.

Jakie właściwości posiada szampon konopny?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie właściwości posiada szampon konopny i dlaczego warto po niego sięgnąć. Okazuje się, że powodów jest całkiem sporo. Przede wszystkim, szampon ten charakteryzuje się właściwościami:

  • nawilżającymi
  • łagodzącymi podrażnienia
  • przeciwzapalnymi
  • stymulującymi porost włosów

Aby szampon mógł okazać się pomocny, ważne jest to, aby posiadał odpowiedni skład. Warto poszukiwać w nim delikatnie oczyszczających skórę środków myjących. Istotne jest to, aby w szamponie znajdowały się naturalne ekstrakty, olejki oraz wyciągi pochodzenia roślinnego. 

Jak stosować szampon konopny?

Konopny szampon powinien charakteryzować się odpowiednim składem. Kluczem do sukcesu jest jednak systematyczne stosowanie kosmetyku. Należy spienić szampon w dłoniach przed wmasowaniem go w skórę głowy. Kilkuminutowy masaż skalpu pozwoli szamponowi aktywnie zadziałać. Po umyciu głowy, kosmetyk trzeba koniecznie starannie spłukać. Warto wykorzystać do tego celu letnią, a nie gorącą wodę. W przeciwnym bowiem razie nietrudno o podrażnienia. Efekty stosowania szamponu nie pojawią się od razu, a dopiero po kilku tygodniach regularnej pielęgnacji. 

Możesz również polubić…