Kolorowe tonery do włosów – sposób na pastele i nie tylko
Włosy

Kolorowe tonery do włosów – sposób na pastele i nie tylko

Jeśli posiadasz włosy farbowane i zależy Ci na utrzymaniu trwałości efektu koloryzacji przez dłuższy czas, poszukujesz sposobu na ożywienie koloru bądź marzy Ci się posiadanie na włosach niezwykłej barwnej poświaty lub pastelowych pasm, z pomocą mogą przyjść kolorowe tonery do włosów. Dzięki nim samodzielnie i w sposób nieinwazyjny nadasz swoim kosmykom pożądane tony oraz wykonasz półtrwałą koloryzację utrzymaną w niezwykłych, subtelnych lub intensywnych barwach.

Jako preparat bez amoniaku lub zawierający jedynie niewielkie jego stężenie, toner do włosów nie zniszczy kosmyków – wręcz przeciwnie, tego typu zabieg nietrwałej lub półtrwałej koloryzacji czy też korekty lub ożywienia koloru może nieść za sobą również działanie pielęgnacyjne. Wśród drogeryjnych kosmetyków produkty tego typu są dostępne w kilku formach:

  • gotowej koloryzującej maski do włosów
  • kremu do samodzielnego rozrobienia z odżywką
  • delikatnie barwiących sprayów

Poszczególne rodzaje tego typu preparatów do koloryzacji pozwalają otrzymać różne stopnie intensywności efektu kolorystycznego oraz jego trwałości.

Kolorowa poświata i pastelowe pasma

Na włosach naturalnie jasnych lub uprzednio rozjaśnianych chemicznie, za pomocą tonera do włosów otrzymać można w nieinwazyjny sposób półtrwałą kolorową poświatę – np. różową – lub modne pastelowe pasma. Jest to także bezpieczna metoda wyczarowania na włosach niecodziennych barw – od delikatniejszych truskawkowych blondów nawet po wyjątkowe, alternatywne kolory, jak intensywne fiolety czy błękity. Stosowanie kolorowych tonerów do włosów nie jest jednak zarezerwowane tylko dla blondynek – z ich pomocą można uzyskać subtelną barwną poświatę także na ciemniejszych odcieniach włosów.

Kolorowa poświata i pastelowe pasma

Wyjątkowe ożywienie koloru

Wybór odpowiedniego toneru w drogerii to także pierwszy krok do wyraźnego ożywienia koloru, który zdążył od czasu wykonania zabiegu koloryzacji wyblaknąć lub nabrać niepożądanego odcienia. Preparaty tego typu pozwalają na odświeżenie, zależnie od zawartych w składzie pigmentów, zarówno chłodnych blondów i brązów, jak i płomiennych rudości czy czerwieni. Warto też zaopatrzyć się we właściwy toner w drogerii i stosować go regularnie co kilka tygodni po udanej koloryzacji, by dłużej cieszyć się satysfakcjonującym efektem farbowania włosów.

You may also like...