kosmetyki dla przyszłej mamy
Kosmetyki

Jakie kosmetyki powinna posiadać przyszła mama?

Od samego początku ciąży przyszła mama zaczyna dbać już nie tylko o siebie, ale również o maluszka rosnącego w jej brzuchu. Skupia się na odpowiedniej diecie i zapewnieniu maleństwu wszystkiego, czego na danym etapie potrzebuje. Warto jednak pamiętać również o własnych potrzebach, o ciele, które z tygodnia na tydzień zmienia się i staje przed nowymi dla niego wyzwaniami.

Odpowiedni dobór kosmetyków jest bardzo ważny zarówno podczas ciąży, jak i po, gdy kobiece ciało regeneruje się i wraca do normy. Tak samo jak przyszłe mamy dbają o odpowiedni poziom składników mineralnych i witamin w organizmie, tak samo powinny pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Kosmetyki dla przyszłej mamy

kosmetyki dla przyszłej mamy

Pierwsze, o czym powinna pomyśleć przyszła mama, to odpowiedni krem na rozstępy. Skóra na brzuchu będzie ulegać rozciąganiu – ważne, by zapewnić jej odpowiednie nawilżenie, wtedy po porodzie zdecydowanie łatwiej będzie jej wrócić do poprzedniego stanu. Nie wolno również zapomnieć o piersiach, które podczas ciąży stają się nabrzmiałe – odpowiedni krem ochroni delikatną skórę, nawilżając ją i poprawiając jej napięcie. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy, ponieważ często podczas ciąży kobiety skarżą się na problemy z trądzikiem.

Kosmetyki po ciąży

Po ciąży warto stosować te same kosmetyki – doskonale nawilżają skórę i zachowują jej jędrność, co pomoże w regeneracji. Warto również sięgnąć po preparaty zapobiegające wypadaniu włosów i wzmacniające cebulki włosowe, gdyż problemy z włosami są częstą przypadłością po porodzie.

Możesz również polubić…