Kosmetyki

Jak wybrać bronzer?

Perfekcyjnie wykonany makijaż to podstawa nienagannego wyglądu i dobrego samopoczucia. Aby wykonać go prawidłowo, potrzeba odpowiednio skomponowanych kosmetyków, które będą pasowały do koloru cery oraz typu urody danej osoby. Ciekawe rezultaty można osiągnąć za pomocą przydatnych bronzerów, jednak trzeba pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach. W przeciwnym razie można osiągnąć efekt karykaturalny i zupełnie odmienny od zamierzonego. Jak wybrać bronzer, który będzie spełniał oczekiwania? Podpowiadamy!

Co to jest bronzer i do czego służy?

Bronzer to kosmetyk, który ma lekko przyciemnić odcień twarzy, nadając jej bardziej zdrowego i naturalnego wyglądu, dlatego też doskonale nadaje się do cery bladej z podkrążonymi oczami bądź niedoskonałościami. Dzięki bronzerowi można uzyskać efekt subtelnej opalenizny, nawet jeśli za oknem jest deszczowo lub nie ma czasu na naturalne opalanie. Ponadto, bronzery wykorzystywane są również do uszlachetniania i modelowania linii twarzy za sprawą aplikacji w strategicznych punktach. W ten sposób można np. wyszczuplić kości policzkowe lub cały owal twarzy. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi twarz wydaje się zgrabniejsza i bardziej harmonijna. Bronzery mogą maskować defekty lub uwypuklać to, co u danej osoby jest najbardziej wartościowe pod względem wizerunkowym. 

Rodzaje bronzerów

Bronzery różnią się przede wszystkim kolorami. Występuje tu cała gama odcieni – od delikatnych beżów aż po ciemną czekoladę. Ponadto, wyróżnia się bronzery w zależności od formy w jakiej występują. Najczęściej mają postać sypkiego pudru, który nakłada się specjalnym pędzelkiem lub wyciskanej substancji w sztyfcie. Bronzery nakłada się zwyczajowo na policzki, czoło i brodę. Można nimi również delikatnie przyprószyć dekolt lub odkryte ramiona, zwłaszcza na ważne wieczorne wyjście, jakim może być np. romantyczna randka. 

W jaki sposób dobierać kosmetyki dla siebie?

Niestety, nie każdy radzi sobie z odpowiednim doborem kosmetyków. Korzystanie z bronzerów, które do danej osoby nie pasują jest dość powszechnym błędem. Często na ulicach spotyka się np. kobiety, które mają bronzer dużo ciemniejszy od naturalnej barwy ich skóry, co tworzy zbyt wyrazisty i nieestetyczny kontrast. Wiele pań również nieprawidłowo korzysta z bronzera, malując nim całą twarz, która za bardzo odznacza się na tle szyi. Te pomyłki można jednak wyeliminować od ręki. Wystarczy dowiedzieć się, jakie są zasady używania bronzerów. Naczelną zasadą jest dobieranie kosmetyków, które są o jeden bądź dwa tony ciemniejsze od naturalnej karnacji. Dla pań o jasnej skórze polecane są delikatne odcienie karmelowe lub blade brzoskwiniowe. Kobiety o ciemniejszej karnacji mogą poeksperymentować z barwą orzechową  i szlachetnymi barwami jesieni.

Konsystencja bronzera i jej znaczenie dla jakości makijażu

Wybierając kosmetyk idealny dla siebie, warto sugerować się również jego konsystencją. Najłatwiejsze w aplikowaniu są bronzery prasowane w pudrze. Sprawdzą się u osób, które nie mają jeszcze wprawy w robieniu profesjonalnego makijażu, lecz dopiero stawiają pierwsze kroki na tym polu. Z kolei dla kobiet o pewnej ręce i dużym doświadczeniu w codziennym malowaniu twarzy przydatne będą bronzery w kremie. Ich płynna konsystencja pozwala na wykonywanie szybkiego makijażu na mokro, gdyż bronzery ładnie się rozsmarowują po twarzy. Do konturowania najlepsze są matowe kosmetyki w kamieniu.

Możesz również polubić…