Kosmetyki

Henna do brwi – rodzaje i efekty

Henna do brwi jest aktualnie bardzo popularna. Stanowi alternatywę do konturówki oraz makijażu permanentnego brwi. Ze względu na efekt, jaki można nią uzyskać oraz niską cenę, coraz więcej osób decyduje się na zafarbowanie brwi henną samodzielnie w domowym zaciszu. W drogeriach jest wiele rodzaju tego produktu. Różnią się konsystencją, barwami, sposobem aplikowania, trwałością. Jak wybrać hennę do brwi w takim razie? O tym kilka wskazówek poniżej. 

Henna do brwi – co to takiego?

Naturalną hennę uzyskuje się na bazie substancji roślinnych, a dokładnie z pędów oraz liści lawsonii bezbronnej. Pozostałe są produkowane z syntetyków. Moda na hennę przybyła do nas z Indii, a tam służyła (i służy do dziś) nie tylko do farbowania brwi, ale i do malowania tatuaży na twarzy i ciele. Zabieg ten jest prosty, nieinwazyjny, wymaga tylko sprawnej ręki i dobrze dobranego koloru farbki. Żeby wykonać hennę brwi w domu, należy dokładnie oczyścić twarz lub same okolice brwi. Nałożyć tłusty lub półtłusty krem dookoła brwi – w ten sposób unikniemy zafarbowania skóry w miejscach niepożądanych. Następnie, trzeba aplikatorem lub pędzelkiem nałożyć hennę na brwi. Odczekać kilka minut – zgodnie z instrukcją na opakowaniu, a później zmyć pastę wacikiem nasączonym wodą. Trzeba użyć kilku świeżych wacików, aby dobrze zebrać hennę z brwi. Dzięki hennie włoski są przyciemnione, linia brwi równomierna, a spojrzenie wyraziste. Henną naprawdę możemy zdziałać cuda, upiększyć się i zyskać na pewności siebie. 

Rodzaje henny – na którą się zdecydować?

W drogeriach takich jak darmarsklep jest wiele rodzajów henny do nakładania na brwi. Najpopularniejsze z nich to henna żelowa oraz henna pudrowa. Henna żelowa to gotowy produkt (pasta), którą bezpośrednio nakładamy na brwi. Natomiast, henna pudrowa występuje w postaci proszku, który należy zmieszać z wodą utlenioną (trzy procentową). Sposób aplikacji jest taki sam – nakładamy, a po kilku minutach zmywamy wacikiem. Należy podkreślić fakt, że brwi zafarbowane henną żelową będą zdecydowanie delikatniejsze, naturalne a koloryzacja będzie mniej trwała. W przypadku henny pudrowej, kolor jest bardziej nasycony, farbowaniu ulega także skóra pod włoskami, a efekt będzie się trzymał zdecydowanie dłużej. Przed zakupem henny trzeba się więc zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć i czy poradzimy sobie z henną pudrową, ponieważ jej barwa jest mocniejsza a koloryzacja trwała. Hennę żelową powinny wybierać osoby, które chcą mieć delikatnie podkreślone brwi i zależy im na naturalnym wyglądzie. W drogeriach henny występują w podstawowej kolorystyce, zazwyczaj są to: czarny, grafitowy, ciemnobrązowy, jasnobrązowy, blond. Kolory te można ze sobą mieszać. Kolor henny do brwi powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru włosów na głowie, ewentualnie o 1 lub 2 tony ciemniejszy. Cena henny do brwi w sklepie waha się od 15 do 50 złotych. Zabieg ten wykonuje prawie każda kosmetyczka w gabinetach piękności. Ceny za taki zabieg wahają się od 40 do 80 złotych – zależnie od miasta i salonu. Efekt po zabiegu henny brwi utrzymuje się zazwyczaj od dwóch do sześciu tygodni.

Możesz również polubić…