pilniki do paznokci
Paznokcie

Jak wybrać idealny pilnik do paznokci?

Pilniki do paznokci to małe metalowe lub plastikowe pilniki służące do kształtowania krawędzi paznokci. Służą również do czyszczenia i wygładzania powierzchni paznokci. Większość pilników do paznokci ma grube i cienkie krawędzie – każdy najlepiej sprawdza się na innym typie paznokci. Pielęgnacja paznokci pilnikiem jest niezbędna, aby były mocne, elastyczne i czyste. Jakie rodzaje pilników są najbardziej popularne? Jaki materiał wybrać?

Rodzaje pilników do paznokci

pilniki do paznokci

Staromodne pilniki wykonane z metalu są obecnie rzadko używane ze względu na obawę przed rozwarstwieniem i w konsekwencji uszkodzeniem paznokcia. Pilniki szafirowe czy teflonowe, choć mocne i trwałe, nie zyskały popularności z tego samego powodu. Bardziej znane szklane pilniki są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu i są zalecane do użytku domowego – najlepiej współpracują z naturalną płytką paznokcia, a ryzyko stłuczenia szkła chroni je przed profesjonalnymi gabinetami. Ceny są bardzo dobre, a obecnie są trwalsze, ponieważ są wykonane przy użyciu coraz bardziej wyrafinowanej technologii. Dzięki powłoce nowej generacji, pilniki Indigo Mylar są dziesięciokrotnie bardziej ścierne niż standardowe pilniki. Nie szkodzi im woda ani środki dezynfekujące – więc starczają na długo przy zachowaniu wszelkich wymogów higienicznych.

Gradacja pilników do paznokci

Numer wydrukowany na pilniku lub jego opakowaniu wskazuje na ocenę, czyli „ścierność pilnika”. Im wyższa liczba, tym cieńszy plik. Najpopularniejsze wielkości ziarna to: 100, 150, 180 i 240. Gruboziarnisty pilnik do paznokci o ziarnistości 100 służy do skracania i nadawania kształtu stwardniałym i przedłużanym paznokciom. Alternatywnie możesz ich użyć do opiłowania paznokci u stóp. Średnie ziarno 150 nadaje się również do paznokci pokrytych substancją żelową lub akrylową. Na przykład może wyrównać miejsce, w którym końcówka przyczepia się do płytki paznokcia. Gradient 180 Do nadawania kształtu twardym naturalnym paznokciom lub do precyzyjnego wykańczania stwardniałych bryłek. Drobnoziarnista gradacja 240 jest wystarczająco drobna, aby pracować na słabych naturalnych paznokciach i wyrównuje powierzchnię płytki paznokcia.

Możesz również polubić…