pyłek do paznokci
Paznokcie

Kiedy stosować pyłek do paznokci?

W zależności od doświadczenia stylistki lub też własnego, możliwe jest wykonanie na paznokciach naprawdę wielu interesujących zdobień. Czasami najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczny odcień czerwieni, czasami szalony wzór na bardzo intensywnym kolorze kanarkowym. W innych sytuacjach najlepsze okaże się przełamanie klasyki dodatkiem, który mimo pozornego wyglądu zmieni stylizację płytki nie do poznania.

Czym są pyłki do paznokci?

Pyłek używany do zdobienia płytki paznokcia to mikroskopijne, błyszczące drobinki w konkretnym kolorze. Mogą to być drobinki w jednej barwie, fluorescencyjne pyłki dające efekt przede wszystkim w ciemnych pomieszczeniach, lub też dowolne wariacje kolorystyczne pozwalające na uzyskanie konkretnych efektów na paznokciu. Dzięki pyłkom możliwe jest stworzenie prawdziwej, karnawałowej stylizacji lub jedynie zaakcentowanie klasycznego koloru drobnym, ale przyjemnie opalizującym wzorem.

Jak prawidłowo aplikować pyłek na paznokcie?

Wbrew pozorom, pyłek do paznokci (zobacz) nie jest wtapiany w warstwę kolorystyczną. Nakłada się go dopiero po tym, gdy zostanie nałożona i utwardzona górna warstwa hybrydy, czyli tak zwany top. W kilku krokach wygląda to mniej więcej tak:

  • utwardzenie topu,
  • aplikacja pyłku za pomocą opuszka na całą płytkę, lub
  • aplikacja pyłku za pomocą specjalnego pędzelka w formie wybranego wzoru.
  • Położenie kolejne warstwy topu.

Pyłki na paznokcie, które nakładamy na całą płytkę, należy delikatnie, ale dokładnie wetrzeć w top, używając do tego okrężnych ruchów opuszków palców i dopiero później nałożyć na to odpowiedni top.  Gdy na płytce tworzone są delikatne wzorki za pomocą pędzelka, należy zdjąć nadmiar pyłku innymi, szerszym, miękkim pędzelkiem, a następnie nałożyć top.

Na rynku dostępne są zarówno topy matowe, jak i niezmieniające połysku położonej wcześniej warstwy. W tym wypadku najlepszą opcją będzie nałożenie tak zwanego suchego topu, który doskonale wzmocni efekt otrzymany poprzez nałożenie pyłku. Wybierając pyłek warto kierować się jego jakością i wydajnością.

Możesz również polubić…