Modyfikacja ciała

Czym jest piercing microdermal?

Piercing jest obecnie jedną z najpopularniejszych form modyfikacji ciała. Przekłucia wykonywane są nie tylko w uszach, ale także na innych częściach ciała. Piercing microdermal to kolczyk, który wykonać można zarówno na twarzy, jak i na dekolcie czy karku. Czym charakteryzuje się to przekłucie?

Microdermal – czym różni się od innych kolczyków?

Kolczyk microdermal jest rodzajem implantu wszczepianego bezpośrednio pod skórę. W odróżnieniu od innych kolczyków, ozdoba ta nie przechodzi na wylot przez tkankę. Niewielkie nacięcie wykonywane jest za pomocą igły lub skalpela. Stelażem dla microdermala jest podstawa znajdująca się pod skórą. Do niej wczepiany lub wkręcany jest gwint, na który nakładana jest ozdobna nakrętka.

Jakie części ciała można ozdobić microdermalem?

Kolczyki microdermal wykonywane są na całym ciele, a do najpopularniejszych miejsc należą policzki, skronie, okolice obojczyka czy dekolt. Szeroki wybór ozdobnych nakrętek umożliwia ozdobienie ciała w efektowny sposób. Microdermal kolczyk oceniany jest jako bezbolesny lub wywołujący lekki dyskomfort.

Jak usunąć kolczyk microdermal?

W celu usunięcia kolczyka niezbędna jest wizyta u piercera. Specjalista zajmie się usunięciem piercingu w profesjonalny sposób, dzięki czemu na ciele nie pozostanie blizna. Z uwagi na swoją budowę, zdarza się, że kolczyk microdermal migruje. W przypadku zauważenia niepokojących objawów, takich jak zaczerwienienie czy przesunięcie kolczyka, należy niezwłocznie udać się do profesjonalnego studia piercingu.

Możesz również polubić…