Pielęgnacja

Nawyki dobrej pielęgnacji skóry

Aby pielęgnacja przynosiła jak najlepsze efekty, należy odpowiednio ją przeprowadzać. Jak zrobić to w prawidłowy sposób?

Sprawdź swoje codzienne nawyki!

Zanim zajmiemy się konkretną pielęgnacją skóry za pomocą kosmetyków warto zastanowić się czy przestrzegamy kilku podstawowych zasad tj. czy:

  • zmywamy makijaż po całym dniu pracy,
  • dbamy o to, aby regularnie myć pędzle i gąbki,
  • w miarę możliwości przed zakupem kosmetyku wykonujemy próbę
    alergiczną (sprawdzamy czy sklep z kosmetykami posiada próbki
    interesujących nas produktów),
  • nie rozdrapujemy pojawiających się krostek.

Bez przestrzegania kilku powyższych zasad nasza pielęgnacja nie będzie w 100% skuteczna.

Właściwa pielęgnacja skóry krok po kroku

Oczyszczanie skóry jest niezbędnym krokiem, nawet gdy danego dnia nie wykonujemy makijażu. Produkty do oczyszczania powinny być dobrane odpowiednio do typu posiadanej cery. Drogerie internetowe oferują szeroki asortyment produktów dzięki czemu bez względu na to czy posiadamy skórę wrażliwą czy też mieszaną bez problemu powinniśmy znaleźć odpowiednie dla nas produkty.

Nie tylko sucha skóra wymaga odpowiedniej dawki nawilżenia. Przy cerze tłustej i mieszanej warto kupić krem o lżejszej konsystencji, który nie będzie zatykały porów. Przed zakupem odpowiednich kosmetyków warto dokładnie zapoznać się z przynajmniej kilkoma z nich. Czasem może okazać się, ze tanie kosmetyki będą dla naszej skóry bardziej odpowiednie niż droższe opcje – drogeria Darmar ma to na względzie.

Gdy nasza skóra jest oczyszczona i odpowiednio nawilżona należy odpowiednio przygotować ją na wyjście na zewnątrz. Służą do tego kremy z filtrem. W sklepach można znaleźć kremy z kilkoma poziomami filtrów. Gdy wybierzemy najbardziej nam odpowiadający, pamiętajmy, że należny nałożyć go na skórę około 20 minut przed wyjściem, aby miał czas się wchłonąć.

Możesz również polubić…