Pielęgnacja

Jak wybrać sprawdzony i bezpieczny krem do rąk?

Dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji dłoni pomoże w zachowaniu młodego i zdrowego wyglądu skóry. Przy zakupie kremów do rąk warto pamiętać o tym, by wybierane produkty zapewniały wysoki poziom nawilżenia i odżywienia tkanek, ważne jest również to, by gwarantowały one skórze skuteczną i długotrwałą ochronę.

Krem do rąk – jak wybrać odpowiedni?

Decydując się na zakup pielęgnacyjnego kremu do rąk warto pamiętać o tym, że specyfiki tego typu powinny być nie tylko skuteczne, ale także i bezpieczne. Dobrej jakości krem nie powinien powodować podrażnień, musi zapewniać również odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia tkanek. Wybierając kremy do rąk (np. takie) koniecznie trzeba zwrócić uwagę na:

– skład – warto pamiętać o tym, że skład bezpiecznego i skutecznego kremu powinien bazować na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Różnego rodzaju naturalne oleje zapewnią skórze odpowiedni poziom nawilżenia, dbając o dogłębne odżywienie tkanek,

– sposób aplikacji – kwestia ta, choć niejednokrotnie pomijana, może okazać się niezwykle istotna, szczególnie w przypadku osób, którym zależy na wygodzie. Kremy do rąk z wygodnym aplikatorem w postaci poręcznej pompki sprawdzą się w wielu różnych sytuacjach, ułatwiając systematyczną pielęgnację dłoni,

– zapach i konsystencję – zapach i konsystencja kremu to kwestie mające ogromny wpływ na komfort użytkowania kosmetyku. Delikatny zapach uprzyjemni codzienną rutynę pielęgnacyjną, a szybkie wchłanianie kosmetyku pozwoli na bezproblemowe wykonywanie codziennych czynności.

Skład kremu do rąk – o czym pamiętać?

Dobrej jakości krem do rąk powinien dogłębnie nawilżać i odżywiać skórę, chroniąc ją przy tym przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – w składzie produktów do pielęgnacji dłoni nie powinno zabraknąć między innymi składników takich jak gliceryna roślinna, która pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Poza tym osoby, którym zależy na zakupie bezpiecznego i sprawdzonego kremu do rąk powinny zdecydować się na wybór specyfiku zawierającego naturalne oleje takie jak olej jojoba, oliwa z oliwek czy masło shea.

W składzie dobrej jakości kremów do rąk warto szukać także różnego rodzaju witamin, w tym witaminy E, odpowiedzialnej za wygładzenie i uelastycznienie skóry oraz witaminy B, która poprawia nawilżenie oraz łagodzi podrażnienia.

Wybór kremu do rąk – czego unikać?

Osoby decydujące się na zakup kremu do rąk powinny pamiętać o unikaniu produktów zawierających w swym składzie sztuczne i potencjalnie niebezpieczne składniki. Dobrym pomysłem może okazać się zrezygnowanie z używania kosmetyków zawierających parabeny, stosowane do przedłużania trwałości kosmetyków.

Podczas wyboru kremu szczególną uwagę powinny zachować osoby ze skłonnościami do różnego rodzaju podrażnień – w wypadku alergików najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup hipoalergicznego kremu o naturalnym i dokładnie przetestowanym składzie. Osoby ze skłonnością do alergii powinny unikać także kupowania kremów z dodatkiem sztucznych substancji zapachowych, które mogłyby przyczyniać się do nadmiernego przesuszania skóry i powstawania bolesnych podrażnień.

Możesz również polubić…