pielęgnacja skóry pod oczami
Kosmetyki, Pielęgnacja

Na co zwrócić uwagę wybierając serum pod oczy?

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego też krem pod oczy na cienie odgrywa bardzo ważną rolę i wybierając tego typu kosmetyki warto przemyśleć zakup. Tylko profesjonalny krem pod oczy pozwala odpowiednio zadbać o wygląd oraz właściwe napięcie skóry dookoła oczu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzuje się porządne serum pod oczy.

Czym wyróżnia się dobry krem pod oczy?

Jak wspomniano we wstępie serum od oczy musi być dobrej jakości. Ogromną rolę odgrywają przede wszystkim aktywne składniki. Mowa tutaj między innymi o kwasie hialuronowym oraz kolagenie albo antyoksydantach. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są wszechstronne kosmetyki. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że krem pod oczy na cienie powinien nie tylko działać przeciwzmarszczkowe, ale również powinien zapewnić działania pielęgnacyjne. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę na konsystencję. Najlepszym wyborem jest naturalny krem pod oczy na cienie, który ma płynną konsystencję i szybko się wchłania.

Na jakie składniki zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli chodzi o składniki nawilżające, to warto postawić na kremy, które w swoim składzie mają ekstrakt z lawendy albo ekstrakt z ruszczyka kolczastego. Ogromną rolę w przypadku kremów pod oczy odgrywają także składniki napinające. Dobrym wyborem są preparaty, które posiadają ekstrakt z topoli czarnej. W ostatnim czasie rekordy popularności biją rewelacyjne kremy oparte na ekstraktach z eleuterokoka kolczastego. Z praktycznego punktu widzenia im bardziej naturalny skład kremów pod oczy, tym oczywiście lepiej.

You may also like...