Kosmetyki

Etui na pędzle – czy warto je kupić?

To czy warto zaopatrzyć się w etui na pędzle, to bardzo indywidualna sprawa każdej maniaczki makijażu. Akcesoria do makijażu, czyli pędzle i gąbki są równie ważne, jak same kosmetyki kolorowe. Aby dobrze służyły, należy o nie odpowiednio dbać.

Dla kogo etui na pędzle?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób dana kobieta korzysta z pędzli. Jeśli jest zapracowana, codziennie rano wykonuje w biegu prosty i szybki nieskomplikowany makijaż, to przechowywanie pędzli w etui będzie dla niej mocno uciążliwe. Zdecydowanie łatwiej jej będzie wybierać pędzle ustawione w szklanym pojemniku, doniczce czy świeczniku, niż tracić czas na układanie pędzli w kieszonkach etui.

Jeśli jednak kobieta zajmuje się zawodowo makijażem, często odwiedza swoje klientki w domu, to dla niej etui jest niezbędne. Nie tylko dlatego, że dobrze wygląda i sprawia, że makijażystka wygląda profesjonalnie. W takiej sytuacji etui na pędzle do makijażu pozwala takiej osobie, dobrze się zorganizować i nie zapomnieć o żadnym pędzlu. Poza tym zdecydowanie łatwiej jest przewozić pędzle ułożone szczelnie w etui niż „luzem” w kuferku z innymi kosmetykami. Pędzle nie tylko będą bezpieczne, ale także nie pobrudzą się do kolorowych kosmetyków, ani nie odkształcą pod wpływem nacisku ze strony innych produktów.

Gdzie można kupić etui ?

Zwykle jest ono sprzedawane wraz z zestawem pędzli. Jeśli nie, można je kupić w każdej drogerii stacjonarnej lub internetowej, a nawet uszyć samodzielnie. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości i umiejętności, aby stworzyć oryginalne etui.

Możesz również polubić…