Skóra

Czego potrzebuje cera trądzikowa?

By móc skutecznie walczyć z trądzikiem, trzeba zaspokoić wszystkie potrzeby swojej skóry, a nie jest ich mało, w dodatku czasem mogą się one w pewnym stopniu wykluczać, choćby jeśli chodzi o to, że trzeba regulować wydzielanie sebum, ale jednocześnie nie można cery nadmiernie wysuszać. Zapewnić mogą to tylko odpowiednie kosmetyki, dedykowane typowo do cery trądzikowej, a przy tym dobrej jakości.

Kluczowe oczyszczanie

Za pojawianie się wszelkich objawów trądziku, nie tylko wyprysków, ale też zaskórników oraz nadmiernego przetłuszczania, w dużej mierze odpowiedzialne są zanieczyszczenia, które, gromadząc się na skórze, zatykają jej pory. Z tego powodu skuteczne oczyszczanie jest praktycznie rzecz biorąc najważniejszym zabiegiem, jakiego potrzebuje cera ze skłonnościami do niedoskonałości. Zapewnić mogą je oferowane przez markę Apis kosmetyki do cery trądzikowej, przeznaczone przede wszystkim do mycia, ale też do złuszczania – skóra trądzikowa musi bowiem być często, regularnie pozbawiana martwych, zrogowaciałych komórek.

Potrzebne nawilżenie

Skóry trądzikowej nie można też pozbawiać nawilżania, nawet gdy jest ona skora do silnego przetłuszczania się. Jeśli sięgnie się na przykład po oferowane przez Apis kremy do twarzy, można dzięki temu zmniejszyć to zjawisko, gdyż skóra mocno przetłuszcza się wówczas, gdy jest przesuszona – sebum zapewnia jej naturalne nawilżenie. Dobry krem do cery trądzikowej musi ją jednocześnie nawilżać i regulować wydzielanie sebum, a także działać antybakteryjnie. Wszystko to można osiągnąć, sięgając po preparaty Apis cera trądzikowa (https://darmarsklep.pl/twarz-2/0,apis-natural-cosmetics) jest więc dzięki nim skutecznie pielęgnowana oraz chroniona przed pojawianiem się niedoskonałości.

Co z makijażem?

Często makijaż jest sposobem na ukrywanie złego stanu cery, ale warto pamiętać, że ciężkie pudry i tłuste podkłady mogą istotne pogarszać zdrowie skóry, zatykając jej pory i wzmagając przetłuszczanie.

You may also like...