szampon na ciemieniuchę
Pielęgnacja

Jak działa szampon na ciemieniuchę?

Ciemieniucha to charakterystyczne żółtawe łuski znajdujące się na główce niemowlęcia. W pierwszej fazie rozwoju przypomina nieco łupież, dlatego warto skonsultować jej występowanie z lekarzem. Dermatolog lub pediatra zalecają najczęściej stosowanie specjalistycznych preparatów, które pielęgnują skórę dziecka i z czasem niwelują zmiany skórne. Wśród nich wymienia się najczęściej szampon na ciemieniuchę.

Szampon na ciemieniuchę – jak i kiedy stosować?

Preparaty takie jak szampon na ciemieniuchę warto stosować już przy pierwszych objawach, które pojawiają się najczęściej między 2. a 10. tygodniem życia dziecka. W większości przypadków świadoma, regularna pielęgnacja pozwala pozbyć się uporczywego problemu, rzadziej zmienia się w stan przewlekły. W drugim przypadku objawy ciemieniuchy utrzymują się nawet do 1-ego roku życia. Zmiany skórne nie współwystępują jednak ze świądem czy pieczeniem, nie towarzyszą im żadne dolegliwości bólowe. Zmiany pojawiają się na skórze głowy, rzadziej na brwiach i w okolicy noska.

szampon na ciemieniuchę

Szampon na ciemieniuchę – co zawiera?

Szampon na ciemieniuchę to specjalistyczny preparat przeznaczony do regularnego użytku. Najczęściej w jego składzie znajdują się następujące składniki aktywne:

  • olej bawełniany,
  • olej słonecznikowy,
  • witamina E.

Wszystkie wymienione składniki odgrywają kluczową rolę w procesie odbudowy skóry i zmniejszają podatność na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. Szampon delikatnie myje i oczyszcza skórę głowy, dlatego można go wygodnie stosować podczas kąpieli. Preparatu należy używać zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu.

Możesz również polubić…