Paznokcie

Co warto wiedzieć o odżywce do paznokci?

Wśród wielu kosmetyków w łazience powinna znaleźć się również odżywka do paznokci. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak ją wybrać i dlaczego jest ona tak ważnym kosmetykiem.

Jak wybrać odżywkę do paznokci do codziennego użytkowania?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy wyborze odżywki do paznokci na:

– gęstość,

– dodatki,

– skład.

Warto dodać, że obecnie są bardzo popularne odżywki, które wykonane zostały z naturalnych składników. Dzięki temu mogą ich używać również alergicy czy dzieci. Ważnym aspektem jest także gęstość odżywki. Dobrze jest, kiedy odżywka, nie jest zbyt płynna, gdyż wówczas może się źle nakładać na paznokcie. W sklepach są dostępne też różne pojemności odżywki, dzięki czemu każdy wybierze taką wielkość butelki, która będzie mu najbardziej potrzebna.

Kiedy stosować odżywkę do paznokci?

Zaleca się, by stosować odżywkę regularnie, dzięki czemu będą najlepsze efekty. Warto także malować paznokcie odżywką po wieczornej kąpieli, przez co w nocy odżywka będzie mogła się wchłonąć w płytkę paznokcia. Najczęściej odżywkę stosuje się co parę dni. Należy też pamiętać, by malować zarówno paznokcie u rąk, jak i u stóp. Tym sposobem ochrania się wszystkie paznokcie przed różnymi zarazkami i chorobami. Niektóre odżywki można nakładać bezpośrednio na lakier, dodatkowo uwydatnia dany kolor lakieru. Odżywka jest preparatem bezbarwnym najczęściej, jednak mogą się zdarzyć także odżywki, które mają w sobie złote lub srebrne drobinki. Tego rodzaju odżywki również można bez problemu nałożyć na lakier.

Przykłady odżywek do paznokci odnajdziesz tutaj: https://darmarsklep.pl/odzywki-do-paznokci

Czy mężczyźni również mogą używać odżywki na paznokcie?

Z reguły przyjmuje się, że to kobiety najbardziej dbają o swoje paznokcie, ale obecnie również mężczyźni zaczynają dbać o swój wygląd, w tym także o paznokcie. Dlatego też nie ma problemu z tym, żeby mężczyźni również używali odżywki do paznokci. Dzięki temu, że odżywka jest bezbarwna, to jest ona praktycznie niewidoczna na paznokciach. Dlatego też niezależnie od tego, jaki zawód wykonuje mężczyzna, to może on również używać regularnie odżywki. Tym sposobem może ochronić swoje paznokcie u stóp i rąk przed różnymi chorobami i zadrapaniami.

Jak długo trwa nakładanie odżywki na paznokcie?

Ten zabieg kosmetyczny trwa około dziesięciu minut, dlatego też można go wykonać swobodnie przed wyjściem do pracy czy na inne spotkania. Jeśli nakłada się odżywkę szybkoschnącą, to nie ma problemu w tym, by można było się od razu po takim zabiegu ubrać, bez obawy, że pobrudzi się ubranie. Warto także przeznaczyć sobie przynajmniej jeden dzień w tygodniu, na całościowy zabieg dla paznokci zarówno u stóp, jak i u rąk. Nakładanie odżywki można również wykonać kosmetyczki przy okazji innych zabiegów lub można się bezpośrednio umówić na nałożenie odżywki na paznokcie. Gdy wybierze się nakładanie u kosmetyczki, to będzie pewność, że wszystko zostanie wykonane profesjonalnie.

Dbanie o swoje paznokcie u stóp, jak i u rąk to bardzo dobry nawyk i warto przy tym stosować najlepszej jakości odżywki, dzięki czemu można zadbać w szybki sposób o swoje zdrowie i wygląd.

Możesz również polubić…