lakiery świecące w ciemności
Kosmetyki

Lakiery świecące w ciemności – jak zrobić efektowny manicure?

Lakiery świecące w ciemności to kosmetyki, które nadają paznokciom niezwykły blask po zmroku. Są to specjalne lakiery hybrydowe lub żelowe, które zawierają pigmenty fluorescencyjne lub fosforyzujące. Te pigmenty pochłaniają światło dziennego lub sztucznego i oddają je w ciemności w postaci jaskrawego światła. Jak używać lakierów świecących w ciemności? Jakie są ich rodzaje i zalety? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Lakiery świecące w ciemności – co to jest?

Lakiery świecące w ciemności to kosmetyki do stylizacji paznokci, które zmieniają kolor lub pojawiają się na paznokciach dopiero po zgaszeniu światła. Są to lakiery hybrydowe lub żelowe, które utwardza się w lampie UV/LED. Lakiery te zawierają specjalne pigmenty, które reagują na światło i świecą w ciemności.

Lakiery świecące w ciemności – jakie są ich rodzaje?

Lakiery świecące w ciemności można podzielić na dwa rodzaje w zależności od rodzaju pigmentu:

  • Lakiery fluorescencyjne – to lakiery, które zawierają pigmenty fluorescencyjne, czyli takie, które emitują światło pod wpływem promieniowania UV. Lakiery te świecą tylko pod światłem UV, np. w dyskotece lub klubie. W normalnym świetle są zwykle kolorowe i dobrze widoczne na paznokciach.
  • Lakiery fosforyzujące – to lakiery, które zawierają pigmenty fosforyzujące, czyli takie, które gromadzą energię świetlną i oddają ją stopniowo w ciemności. Lakiery te świecą po zgaszeniu światła, jeśli wcześniej były wystawione na działanie światła dziennego lub sztucznego. W normalnym świetle są zwykle przezroczyste lub słabo widoczne na paznokciach.
Modne lakiery świecące w ciemności

Lakiery świecące w ciemności – jak je stosować?

Lakiery świecące w ciemności stosuje się podobnie jak zwykłe lakiery hybrydowe lub żelowe. Oto kroki, jak zrobić manicure z lakierami świecącymi w ciemności:

  • Przygotuj paznokcie – odtłuść płytkę paznokcia i nadaj jej odpowiedni kształt i długość. Jeśli chcesz przedłużyć paznokcie, możesz użyć tipsów lub form.
  • Nałóż bazę – nałóż cienką warstwę bazy hybrydowej lub żelowej i utwardź ją w lampie UV/LED według instrukcji producenta.
  • Nałóż kolor – nałóż cienką warstwę lakieru świecącego w ciemności i utwardź ją w lampie UV/LED według instrukcji producenta. Powtórz czynność dla lepszego krycia.
  • Nałóż top – nałóż cienką warstwę topu hybrydowego lub żelowego i utwardź ją w lampie UV/LED według instrukcji producenta. Top zabezpieczy kolor i nada paznokciom połysk.
  • Usuń warstwę dyspersyjną – przetrzyj paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem lub alkoholem, aby usunąć lepką warstwę dyspersyjną. Jeśli używasz lakieru fosforyzującego, możesz pominąć ten krok, ponieważ warstwa dyspersyjna pomaga w gromadzeniu światła.
  • Podziwiaj efekt – ciesz się pięknym i oryginalnym manicurem, który świeci w ciemności. Aby uzyskać najlepszy efekt, wystaw paznokcie na działanie światła dziennego lub sztucznego przed zgaszeniem światła.

Możesz również polubić…