Włosy

Jak dobrać szczotkę do rodzaju włosów?

Każda kobieta wie, jak wiele kosztuje odpowiednia pielęgnacja włosów. Nie chodzi tylko o kupowanie regularnie odżywki, czy też specjalnych szamponów, lecz również o zabiegi wykonywane u fryzjera. Warto by więc, jeśli poświęca się tyle czasu i pieniędzy na posiadanie pięknych włosów, mieć również odpowiednio dopasowaną do nich szczotkę. Bo jak niestety bardzo często się zdarza, pomimo wydawania olbrzymich pieniędzy na zabiegi, używana na co dzień szczotka do włosów jest najczęściej dziełem przypadku.

Od czego zależy wybór szczotki do włosów?

Podstawową sprawą podczas wybierania szczotki do włosów jest kwestia zorientowania się, od czego konkretnie zależny jest wybór. Jak bowiem wiadomo, na rynku nie istnieje tylko jedna wersja szczotki. Jest ich kilka modeli, które są bardzo precyzyjnie dopasowane do typu włosów. Nie tylko ich długości, lecz również tego, czy są np. suche lub przetłuszczające się oraz rzecz jasna, czy są proste, czy może kręcone. Wszystko to wpływa na to, jaki model szczotki do włosów powinno się posiadać.

Szczotka do włosów w zależności od typu włosów

Z reguły typy włosów podzielić można na dwa rodzaje. Są to oczywiście włosy proste i długie, a także włosy kręcone. Te dwa rodzaje dominują, jeśli chodzi o modę i typy urody kobiet. W zależności zatem od tego, jaki konkretnie typ się posiada, powinno się dobrać do niego odpowiednią szczotkę do włosów – wybierz.

Jeśli chodzi o włosy kręcone, to zdecydowanie najlepsza będzie do nich szczotka o rzadkich zębach. Dzięki nim możliwe będzie delikatne rozczesanie włosów, bez utracenia ich naturalnego falowania. Dobrze też jest pamiętać o tym, aby wybierać odpowiedni materiał wykonania szczotki. Poleca się przede wszystkim tworzywo naturalne, jakim jest drewno, a lepiej unikać modeli plastikowych.

Drugim rodzajem włosów są włosy długie i proste. Do nich z kolei poleca się wybranie szczotki okrągłej, która dzięki swojemu kształtowi umożliwia łatwe wymodelowanie włosów poprzez ich podniesienie u nasady. Dodatkowo takie szczotki bardzo wygodnie rozczesują włosy, bez ryzyka ich uszkodzenia.

You may also like...