Kosmetyki

Jedwab do włosów – kiedy i jak go stosować?

Piękne, zadbane, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Wiele pań wydaje sporo pieniędzy na drogie kosmetyki do włosów, które mają rozmaite działanie. Często jednak zapomina się o tych sprawdzonych, solidnych środkach, które nie są być może tak mocno reklamowe jak inne kosmetyki, jednak ich działanie przynosi odpowiednie efekty. Do takich produktów należy między innymi jedwab do włosów. Kiedy i jak go stosować?

Jedwab do włosów – co to takiego?

Zazwyczaj w drogeriach lub aptekach jedwab do włosów występuje w niewielkich buteleczkach, które to znajdują się obok innych produktów do włosów. Jego charakterystyczna, oleista konsystencja oraz przyjemny zapach sprawia, że niektóre pranie od lat stosują go na swoje włosy i są naprawdę zadowolone z jego działania. Jak zapewniają producenci tego kosmetyki, jedwab świetnie się sprawdza jako produkt chroniący końcówki włosów (zapobiega ich wysuszaniu oraz rozdwajaniu), idealnie nawilża włosy oraz delikatnie je nabłyszcza. Wiele osób stosuje go również do układania włosów – i to z całkiem niezłym skutkiem.

Jak go używać?

Najczęściej jedwab stosują panie zaraz po umyciu włosów. Wówczas na jeszcze mocne końcówki nakłada się dosłownie 2-3 krople produktu, który odpowiednio trzeba rozmasować we włosy. Stosując go w ten sposób, panie nie muszą obawiać się, że ich włosy będą przeciążone i przetłuszczone. Ponadto, produkt ten zostawia po sobie miękkie, ładnie ułożone i pachnące włosy – co bardzo podoba się paniom w każdym wieku.

Gdzie go znaleźć?

Jak wspomniano wyżej, bez problemu można go kupić w dobrych drogeriach, w sklepach asortymentem do włosów oraz w aptekach. Duży wybór jedwabiu do włosów od sprawdzonych i znanych producentów jest także na www.trena.pl. Panie bez problemu kupią go „od ręki” w niezwykle atrakcyjnych cenach.

You may also like...