krem spf do twarzy bb botanical
Kosmetyki

Krem SPF do twarzy – ochrona przed słońcem

Ochrona twarzy przed słońcem

Dlaczego ochrona przed słońcem jest aż tak ważna? Promieniowanie UV uszkadza skórę twarzy i ciała na kilku poziomach. Niestety, ale długotrwała ekspozycja na światło słoneczne znacznie przyspiesza powstawanie zmarszczek, osłabia naczynia krwionośne, wysusza skórę, a także wpływa na pojawianie się wielu przebarwień. Dlatego tak ważna jest ochrona skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym. Funkcję ochronną spełniają kremy do twarzy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50. W zależności od zastosowanego filtra – naturalnego, chemicznego lub fizycznego (mineralnego) – odbijają one promienie UV lub zamieniają je w ciepło, przez co są niebezpieczne dla skóry.

Krem SPF do twarzy

Kremy z wysokim filtrem UV powinny być częścią Twojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego i koniecznie powinny się odnaleźć w Twoim mieszkaniu. Kosmetyki zawierające filtr słoneczny należy stosować zaraz po oczyszczeniu i nałożeniu nawilżającego kremu na dzień, ale pod makijaż. Taka aplikacja zapewnia ich skuteczne działanie i chroni skórę przed słońcem. Ważne jest jednak, że nawet krem z najwyższym faktorem nie zapewni ochrony na cały dzień. Kosmetyki dodatkowe należy nakładać z filtrem co 2-3 godziny. Jest to problematyczne dla wielu kobiet. Dodatkowe użycie kremu wpływa na trwałość makijażu. W takiej sytuacji warto zastosować pudry lub odświeżające spraye z filtrem SPF. Alternatywnym rozwiązaniem są kremy BB, które zawierają zarówno kosmetyki o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej, jak i podkład. Skóra twarzy jest stale narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Dlatego trzeba o nią dbać codziennie, stosując kremy z wysokim filtrem ochronnym.

W Polsce w okresie wakacyjnym bardzo często występują temperatury przewyższające 30 stopni Celsjusza. Tym samym wiele osób decyduje się na opalanie i skutecznie korzysta z uroków tak pięknej pogody. Wszystko jest oczywiście dla ludzi, jednak nie powinniśmy zapominać o odpowiedniej ochronie swojej skóry, aby zaoszczędzić sobie problemów.

Możesz również polubić…