piercing medusa
Modyfikacja ciała

Piercing medusa – czym jest i jak długo goi się po zabiegu?

Medusa piercing dość szybko zyskał na popularności i zainteresował sobą mnóstwo osób, które chętnie stosują ten rodzaj zabiegu. Pozwala im to na wyrażanie siebie w sposób niepowtarzalny oraz stylowy, dzięki czemu z przyjemnością korzystają z takiej możliwości u profesjonalistów. Tylko czym to właściwie jest i dlaczego jest tak lubiane w świecie piercingu?

Jakie kolczyki do piercingu medusa wybrać?

kolczyk medusa

Kolczyk medusa znajduje się między górną wargą a podstawą nosa, a ze względu na wyśrodkowanie na rowku ust stanowi wspaniały dodatek zarówno do stylizacji, jak i do pozostałych kolczyków. Ten rodzaj jest bardzo wszechstronny i stylowy, tym bardziej że niezależnie od liczby kolczyków – kolczyk meduse podkreśla naturalne cechy danej osoby i dodaje subtelnego akcentu do wizerunku.

Najpopularniejszą biżuterią jest oczywiście labret składający się z płaskiego grzbietu w kształcie dysku i najczęściej koralika. Przekłuwanie powinno zostać wykonane przez profesjonalnego piercera, który w związku ze swoją wiedzą będzie w stanie dobrać odpowiedni rozmiar kolczyka medusa – Crazyneedles.pl

Jak dbać o miejsce po przekłuciu?

Gojenie po kolczyku medusa jest zależne od układu odpornościowego danej osoby oraz opieki po zabiegu, ponieważ w miejscu przekłucia może dojść do nieprzyjemnego obrzęku. Całkowite wyleczenie trwa mniej więcej od 6 do 12 miesięcy, czasami dłużej. Osoba może zmienić biżuterię na krótszą po 6-8 tygodniach od przekłucia, o ile miejsce nadal nie jest objęte obrzękiem.

Podstawą jest wspomaganie procesu gojenia, czyszczenie przekłutego miejsca produktami pielęgnacyjnymi oraz unikania jego nadmiernego dotykania, by nie wprowadzić bakterii i sobie nie zaszkodzić. Najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń piercera, który ma w tych sprawach doświadczenie i zdaje sobie sprawę z tego, jak poprawnie zadbać o to miejsce po piercingu.

Możesz również polubić…